תיעוד מזירת הירי בפלסטינית
( )

פלסטינית נורתה בצהריים (ראשון) למוות על-ידי כוח צה"ל שהוצב בגוש עציון שחשד שמדובר במחבלת. האישה, ראדה סבאתין, התקרבה לעבר הכוח באזור הכפר חוסאן שליד ביתר עילית ולא נשמעה לקריאותיהם לעצור.
סבאתין, אלמנה ואם לשישה ילדים, המשיכה להתקרב - וגם אחרי שירו באוויר התקדמה לכיוון החיילים. הכוח ירה לעבר רגליה ופצע אותה, אך כעבור זמן קצר מותה נקבע בבית החולים. בחיפוש שנערך על גופה לא נמצא כלי נשק.
1 צפייה בגלריה
רגעים לאחר נטרול החשודה
רגעים לאחר נטרול החשודה
רגעים לאחר הירי
המתיחות בצה"ל וביהודה ושומרון נמצאת בשבועות האחרונים בדריכות שיא לנוכח שורת הפיגועים האחרונים. ביום שישי האחרון התארח הרמטכ"ל אביב כוכבי במחנה עופר ושוחח עם חיילים שסגרו את השבת בבסיס.
"המבחן של צה"ל הוא שלא ייצא אפילו פיגוע אחד", אמר הרמטכ"ל לחיילים. "זה חוזר לאוסף הניצחונות הקטנים שנמצאים בידיים, במקרה שלכם בעין, בעירנות, בשכל, עירנות שלכם, והתפקוד שלכם עם כל הכוחות". הוא ציין כי "התקופה הזאת הולכת להימשך ימים רבים, שבועות רבים ואנחנו נמשיך בפריסה המיוחדת והמוגברת הזאת ככל שרק צריך, לזה צריך להיערך, מראשון החיילים ועד למטכ"ל ואליי. כולנו צריכים להניח שאנחנו מתרכזים משימה הזאת, בדגש על איו"ש, כדי להפסיק את הפיגועים האלה".