תיעוד מעצר החשודים בהטמנת מטען החבלה

שלושה צעירים מירושלים וקריית יערים מואשמים כי הטמינו מטען חבלה ברכבו של בנו של העבריין הירושלמי המוכר אלי אריש - שחנה ליד בית ספר בשכונת רמות בבירה. לשלושה, יאיר זלצמן (21), לוי יצחק בנאבו (21) ומנחם אשכנזי (22), מיוחסות עבירות של נשיאת נשק, מעשה פזיזות בחומר נפיץ, ניסיון היזק בזדון, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, החזקת נשק שלא כדין והחזקת תחמושת אבזר שלא כדין - כל אחד על פי חלקו. הפרקליטות מבקשת להורות על מעצרם של הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים.
על פי כתב האישום, שהוגש אתמול (ב') באמצעות עו"ד רינת בן יעקב, לפני כחודש הטמינו הנאשמים מטען חבלה ברכבו של אחד מבניו של אלי אריש, שחנה סמוך לבית ספר. יומיים לאחר מכן, נסע המתלונן עם בת זוגו ברכב ואז במהלך הנסיעה עצר, פתח את מכסה המנוע וגילה את מטען החבלה. בנוסף, אחד הנאשמים שכר מחסן בו החזיק תחמושת וסמים מסוכנים.
2 צפייה בגלריה
תיעוד ממעצר החשודים בהטמנת מטען חבלה ברכבו של בנו של אלי אריש בירושלים
תיעוד ממעצר החשודים בהטמנת מטען חבלה ברכבו של בנו של אלי אריש בירושלים
כלי נשק שנתפס בפשיטה על מחסן ששימש את הנאשמים
(צילום: דוברות המשטרה)
הטמנת המטען נעשתה לפי האישום ב-17 בדצמבר אשתקד. הנאשמים, כך נכתב באישום, החליטו ערב קודם לכן להטמין את המטען, שכלל שעון מחוגים. החבורה הלכה עם מטען החבלה לכיוון רכב המתלונן אשר חנה בסמוך לבית ספר נועם רמות והמתנ"ס. בסביבות השעה 07:03 הגיעה למקום. שניים מהחבורה - שכללה אדם נוסף שזהותו לא ידועה - עמדו בסמוך ושמרו, בעת ששניים אחרים הטמינו את המטען במנוע. לאחר שסיימו להטמינו, עזבה החבורה את המקום. הרכב של אריש עמד ללא תזוזה במשך יומיים עם המטען טמון בו, במקום בו עוברים עוברי אורח ותלמידים באופן קבוע.
רק ב-18 בדצמבר נסע אריש יחד עם בת זוגו ברכב, ובמהלך הנסיעה עצרו את הרכב מסיבה כלשהי. אריש פתח את מכסה המנוע - וגילה את מטען החבלה. הוא התקשר למשטרה וחבלנים הגיעו לרכב ונטרלו את המטען. המשטרה פתחה בחקירה סמויה שבה הצליחה להתחקות אחר החשודים במעשה. בנוסף, הצליחו החוקרים להתחקות אחר מסלול בריחתם של אותם חשודים והגיעו אל מחסן בחניון תת-קרקעי של בניין מגורים במרכז ירושלים - ובמהלך חיפוש במקום אותר נשק מסוג "קרלו" וסמים מסוגים שונים במשקל רב.
2 צפייה בגלריה
תיעוד ממעצר החשודים בהטמנת מטען חבלה ברכבו של בנו של אלי אריש בירושלים
תיעוד ממעצר החשודים בהטמנת מטען חבלה ברכבו של בנו של אלי אריש בירושלים
סמים שנתפסו בפשיטה על המחסן
(צילום: דוברות המשטרה)
אחד החשודים, זלצמן, מואשם כי שכר את המחסן בו התכנסה החבורה על מנת להכין את מטען החבלה בטענה כי הוא מעוניין לאחסן שם ציוד עבור חנות שבבעלותו, כשבפועל בפשיטה על המחסן לאחר מעצרם של הנאשמים, נתפסו תת-מקלע מאולתר מסוג קרלו גוסטב, מחסנית מלאה ובה 13 כדורים, רימון גז וכמו כן נתפסו סמים רבים מסוגים שונים ארוזים ומוכנים להפצה.