2 צפייה בגלריה
רכבת באיראן
רכבת באיראן
חברת הרכבות הכחישה עיכובים משמעותיים. תחנת רכבת בטהרן
(צילום: shutterstock)
רשת השידור האיראנית IRIB דיווחה היום (שישי) על "כאוס חסר תקדים" בתחנות הרכבת ברחבי המדינה, שהביא לביטולים ולעיכובים של מאות קווים. לפי הדיווח, ייתכן שהסיבה לכך היא מתקפת סייבר נגד חברת הרכבות הממלכתית של איראן. מאוחר יותר מסרה IRIB כי דובר חברת הרכבות הממלכתית הכחיש שישנם עיכובים משמעותיים בלוחות הזמנים, אך אמר שטכנאים בודקים שיבושים במערכות.
2 צפייה בגלריה
מתקפת סייבר על הרכבת באיראן
מתקפת סייבר על הרכבת באיראן
התמונה שפרסמה פארס. מתחת לשעון: מספר טלפון שנטען ששייך ללשכת חמינאי
בסוכנות הידיעות האיראנית הרשמית למחצה פארס ציינו כי ישנם שיבושים במערכות המחשוב של חברת הרכבות - וייחסו זאת גם כן למתקפת סייבר אפשרית. בדיווח ב-IRIB נאמר כי הפגיעה במערכות המחשוב פגעה גם בדוכני הכרטיסים של הרכבת, ובאפשרות לצאת מהתחנות ולהיכנס אליהן באמצעות הקורא הדיגיטלי של אותם כרטיסים. בנוסף, אתר חברת הרכבות הממלכתית של איראן הושבת.
לפי הדיווח בפארס, התקלה במערכות המחשוב גרמה לעיכובם של אלפי נוסעים, ללא כל תגובה מצד הרשויות וללא כל צפי לחידוש הקווים. בסוכנות צוין כי לפי חלק מהדיווחים שהעבירו תושבים איראנים, הלוחות הדיגיטליים בתחנות הרכבת הודיעו על ביטול כל הקווים, והופיעה בהם הודעה שלפיה "יש עיכובים משמעותיים בעקבות מתקפות סייבר". בהודעה אחרת, בתחנת רכבת בטהרן, הופנו נוסעים למספר טלפון שלפי פארס שייך ללשכתו של המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי.
לפי לוח הזמנים שפרסמה פארס, בין היתר בוטלו רכבות שאמורות היו לנסוע מטהרן לכראג׳, קום, משהד, אספהאן, המדן וראשת. בדיווח ציינה פארס גם כי "יידרש זמן עד שהרשויות יוודאו את אמיתות מתקפת הסייבר האפשרית הזו, אך הן אינן צפויות לפרסם הודעה רשמית בעניין".