מואב ביאדסה, פועל בן 42 תושב בקה אל גרבייה, נהרג הבוקר (שני) בקריסת תעלה במהלך עבודות להנחת קו ביוב בפרדס חנה. המשטרה פתחה בחקירה, כשלפי חשד ראשוני ביאדסה ירד לתעלה, שחלק ממנה קרס יחד עם פלטות אספלט שמחצו את פלג גופו התחתון. עובדים במקום ניסו לחלץ את חברם, כשהוא מחוסר הכרה.
למקום הוזעקו צוותי מד"א, שירדו לתעלה כדי לבדוק ולטפל בביאדסה, אך נאלצו לקבוע את מותו. פרמדיק מד"א דניאל מרכוס וחובש רפואת חירום אהוד אמיתון סיפרו כי "כשהגענו הייתה המולה. הפצוע שכב בתעלה כשהוא מחוסר הכרה עם חבלות קשות בגופו. נכנסנו פנימה על מנת לבצע בדיקות ולהעניק לו טיפול, אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר אלא לקבוע את מותו".
2 צפייה בגלריה
מואב ביאדסה הרוג בתאונת עבודה בפרדס חנה
מואב ביאדסה הרוג בתאונת עבודה בפרדס חנה
מואב ביאדסה הרוג בתאונת עבודה בפרדס חנה
חוקרי המשטרה ותאונות העבודה פתחו בחקירת נסיבות התאונה, ושניים עוכבו בחשד למעורבות בתאונה. ממועצת פרדס חנה-כרכור נמסר כי "במקום בוצעה עבודה להסדרת תשתית הביוב ברחוב המייסדים. המועצה משתתפת בצער המשפחה".
עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה מחה על כך ש"פועל נקבר חי כשעבד בתעלה הכביש מבלי לעשות שימוש באמצעי מיגון למניעת קריסת התעלה". "לאחרונה הועבר מנהל הבטיחות בעבודה והמוסד לביטוח וגהות לאחריות משרד הכלכלה", עדכן.
"סברנו שעובדי מנהל הבטיחות בעבודה והמוסד לביטוח וגהות יעבדו יחדיו, וכי עובדי המוסד לבטיחות וגהות יצטרפו לסייע למפקחים של משרד העבודה באכיפת הבטיחות באתרי הבנייה. נוכח מצב הבטיחות הגובה מידי שבוע את חייהם של הפועלים על עובדי המוסד לביטוח וגיהות להצטרף למפקחי מנהל הבטיחות בעבודה ולסייע להם באכיפת הבטיחות באתרי העבודה", דרש.
2 צפייה בגלריה
זירת תאונת העבודה בפרדס חנה
זירת תאונת העבודה בפרדס חנה
זירת תאונת העבודה בפרדס חנה
(צילום: רענן בן צור)
עוד הוסיף עו"ד אסל כי "במשך עשרות השנים המוסד עבד לקידום בהדרכות הנושא הבטיחות לא ראינו שההדרכות הביאו לשיפור הבטיחות והגיעה העת שעובדי המוס"ל יכנסו מתחת לאלונקה ויסייעו לעובדי מנהל הבטיחות בפיקוח בטיחות ובמאמץ להפחתת ההרוגים באתרי הבנייה".