ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) תקף היום (ד') בחריפות מעל דוכן הכנסת את שופט בית המשפט העליון דוד מינץ, בעקבות החלטתו בעתירה שהגיש חבר הכנסת לבג"ץ. "אם הוא לא שתה איזה בקבוק ויסקי לפני שכתב (את ההחלטה - מ"א) אל תקראו לי דודי", אמר אמסלם.
2 צפייה בגלריה
מליאת הכנסת
מליאת הכנסת
אמסלם במליאה. "בא לי שופט הזוי. מה הוא עונה לי? דחה את העתירה"
(צילום: אלכס קולומויסקי)
שלשום הגיש אמסלם עתירה לבג"ץ נגד שר הביטחון בני גנץ והיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שמסרבים למנות את בועז לוי למנכ"ל קבוע של התעשייה האווירית, והוחלט כי לאמסלם אין זכות עמידה. אמסלם זעם בעקבות ההחלטה שניתנה בעתירה שהגיש באמצעות עו"ד מוטי שמעון, על מה שכינה "גרירת הרגליים וסירובו של גנץ למנות את בועז לוי למנכ"ל הקבוע של התעשייה האווירית". העתירה כוונה גם כלפי היועמ"ש מנדלבליט, על חוסר מעורבותו.
"בועז לוי נבחר על ידי הדירקטוריון למנכ"ל אולם מכהן רק כמנכ"ל בפועל, עקב סירובו של שר הביטחון בני גנץ לאשר את מינוי הקבע", אמר אמסלם ביום שני האחרון. הוא הוסיף כי הדבר נובע מכך שלגנץ יש מועמד אחר מטעמו, ושכל ההליך לא תקין ולא עומד במתחם הסבירות, כמתואר בעתירה.
2 צפייה בגלריה
כנס לשכת עורכי הדין באילת
כנס לשכת עורכי הדין באילת
מנדלבליט וגנץ. אמסלם טען להליך לא תקין במינוי מנכ"ל קבוע לתעשייה האווירית
(צילום: כנס לשכת עורכי הדין)
"הגשתי בג"ץ", אמר אמסלם בנאומו לאחר שפירט את השתשלות הדברים. "בא לי שופט הזוי. מה הוא עונה לי? דחה את העתירה. מדוע? אין לי זכות עמידה. אני ח"כ שזה היה במשמרת שלי, אין לי זכות עמידה. וכל הג'ינג'ים וכל האלה, העמותות שכל היום קיבלת ארבע עתירות שלהן כשהייתי שר, זה יש זכות עמידה", אמר אמסלם.
הוא מחה על כך שבמקרים אחרים לא נדחו עתירות מסיבה זו ופנה לשופט: "תסביר לי מתי הפעלתם זכות עמידה במדינת ישראל. אני שופרו של הציבור. אני נבחרתי על ידי הציבור ואני מדבר בשמו". לאחר מכן תקף: "עלק שופט. אם לא שתה לפני שכתב איזה בקבוק ויסקי אל תקרא לי דודי. לא מתבייש". אחרי שסיים לדבר שב לדוכן לתקן את דבריו: "הוא לא שתה ויסקי, הוא שתה ערק איילות".
אמסלם תקף גם את הקואליציה: "זה בית המשפט העליון? תמשיכו לשבח אותם, להלל אותם, להאליל אותם ולעשות אותם אלוהים. אלה אנשים פוליטיים, בינוניים ומטה. שמעו את השם 'אמסלם דוד', אמרו 'לא חשוב'".
הוא סיים את נאומו בפנייה לשופט העליון מינץ ואמר: "אני מציע לך להתפטר עכשיו. אפילו במבוא לשנה א' במשפטים לא היו מקבלים אותך. תתבייש לך".