2 צפייה בגלריה
נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ
נתניהו וגנץ
(צילום: אלכס קולומויסקי, עמית שאבי)
עו"ד מיכאל ראבליו, מצוותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ועו"ד רונן אביאני, מטעמו של יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ, שוחחו הערב (ראשון) לקראת פגישה ראשונה מחר בין הצוותים, על רקע הקריאות לכניסה של מפלגות מהאופוזיציה לממשלת חירום, בשל המלחמה בדרום.
מוקדם יותר היום אמר גנץ כי "הודעתי לראש הממשלה שאני נכון להתייצב למערכה ולדון על הצטרפות של המחנה הממלכתי ובתקווה של מפלגות נוספות באופוזיציה לממשלה, מתוך כוונה להקים קבינט מלחמה שינהל את זירת הקרב מול עזה ומול כל הזירות הנוספות".
2 צפייה בגלריה
יצחק הרצוג
יצחק הרצוג
"זה הזמן להתאחד מול האויב". הרצוג
(צילום: לע"מ)
לדברי גנץ, "המציאות הנוכחית מצריכה מכולנו להפנים - אנחנו ניצבים מול אירוע אסטרטגי מכונן עבור מדינת ישראל. זה לא מבצע - זו מלחמה. אם תינתן לנו אפשרות אמיתית להשפיע ולהשתתף בניהול המלחמה, אנחנו נתייצב עד לסיומה, ואם יבחר שלא, מערכת הביטחון והממשלה יקבלו מאיתנו כמחנה הממלכתי גיבוי מבחוץ לכל צעד נחוש ואחראי".
נשיא המדינה יצחק הרצוג גם התייחס היום לקריאות לבצע חיבורים פוליטיים בין הקואליציה לאופוזיציה, ומסר: "ימים קשים לפנינו. זה הזמן להתאחד מול האויב - להתאחד - ולפעול כאגרוף נחוש. זה צו השעה, והוא צו חירום - אחדות ישראלית. הן בעם, הן בכנסת והן בממשלת חירום".
גם בישראל ביתנו התייחסו מוקדם יותר היום להצטרפות לממשלת חירום. יו"ר המפלגה אביגדור ליברמן מסר: "במידה וראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל מתייצבים מול המצלמות ומודיעים לעם ישראל שהממשלה החליטה לחסל את ארגון הטרור חמאס ואת כל מנהיגי הטרור ולא תסתפק בשום דבר פחות מזה, אני אצטרף לממשלה חירום לאומית ללא שום תנאים".
יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' גיבה את דבריו של ליברמן, וציין: "אני מברך על הודעתו של אביגדור ליברמן בדבר נכונותו להצטרף לממשלת חירום לאומית באופן מיידי סביב מטרה אחת ברורה ומוסכמת: חיסול חמאס ושאר ארגוני הטרור ברצועת עזה".