תיעודים מהפיצוץ בתעש ברמת השרון

פיצוץ אירע הלילה (בין שני לשלישי) באזור תעש ברמת השרון, ואדם בשנות ה-30 נפצע באורח קשה. על פי הדיווחים, במקום נצפה הבזק אור. כבאות והצלה הודיעו כי האירוע בשליטה ואין חשש למעורבות חומרים מסוכנים, וכי נסיבות הפיצוץ יתוחקרו בהמשך על ידי חוקר דליקות וגורמים מקצועיים במפעל.
בשעה 01:40 התקבל דיווח במוקד 102 של מחוז דן אודות פיצוץ אשר אירע במפעל וכן על פצוע קשה במקום. על פי כבאות והצלה, למקום יצאו כוחות מתוגברים וצוותי כיבוי רבים מתחנת הרצליה וכן מתחנות מחוז דן ומחוז מרכז בפיקוד קצין המשמרת עומרי ברינקר.
1 צפייה בגלריה
פיצוץ ברמת השרון
פיצוץ ברמת השרון
הפיצוץ - וההבזק בשמיים
רותם בירן, תושב הוד השרון שראה את הפיצוץ, סיפר כי "רכבנו על אופניים ברחוב הפשוש בעיר, ופתאום ראינו הבזק אור חזק מאוד. ההבזק ממש האיר את השמים כמו אור יום בבוקר. אור צהוב. ראינו פטרית עשן גדולה מעל המקום. חברה חשבה שמפציצים אותנו. עצרנו את הרכיבה ואז החלטנו להתרחק מהאזור. בהתחלה חשבנו שהזינו אבל דיברנו על חברים והם אמרו שהם גם ראו".
סלבה פודלוזי מפתח תקווה סיפר שיצא לעשן ליד החלון בחדר המדרגות בבניין בו הוא מתגורר כשאירע הפיצוץ. "ראיתי פתאום הבזק אור חזק מכיוון רמת השרון. ההבזק נמשך שלוש-ארבע שניות. אור חזק ממש כמו אור יום. התרחקתי מהחלון חשבתי אולי טיל, אבל לא נשמע פיצוץ ולא היה הדף. חשבתי אולי מטאור אבל עכשיו אני מבין שזה לא מטאור".
לפני פחות משלושה שבועות שריפה פרצה במתחם תעש לשעבר, סמוך לשכונת נוף ים בהרצליה. מדובר באותו המתחם שבו אירע הפיצוץ שהרעיד את גוש דן בחודש יוני. לא דווח על נפגעים, והמשטרה חסמה את הכניסה למתחם - כפי שעשתה גם בפעם הקודמת למשך כמה ימים.
שמשון סער, שהיה עד לפיצוץ לפני כחודש וחצי, סיפר ל-ynet: "הייתי 300 מטר ממוקד הפיצוץ. היה פיצוץ מחריד. חשבתי שזה מטען חבלה וכל הסביבה התמלאה עשן שחור, החורש התמלא גם. כולי חול, נפל עליי חול על הראש. לא יכולתי לראות. הייתה כאן משפחה שסיפרה שהם ראו לפני כן אש".
בכתבה זו שולבו סרטונים ותמונות מהרשתות החברתיות בשימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. אם ידוע לכם מי צילם אותם - שלחו לנו במייל אדום.