העימותים הליליים במחנה הפליטים ג'נין

כוח צה"ל מסיירת חרוב ומיחידת מגלן הרג שני מחבלים במחנה הפליטים ג'נין במהלך חילופי אש שהתפתחו עם חמושים במהלך מבצע למעצר מבוקשים. לוחם צה"ל נפצע קל ממטען חבלה שהושלך לעבר הכוחות.
במהלך המבצע - פעילות גלויה נדירה במחנה פליטים של כוח צה"לי שלרוב הפעילויות בהם מבוססות על מסתערבים - נעצרו שני פעילי טרור, בניו של חאלד אבו זינה, בכיר בג'יהאד האיסלאמי בג'נין. הכוחות תפסו אמצעי לחימה רבים במהלך הפעולה.
לפי הפלסטינים, צה"ל נכנס למחנה הפליטים ג'נין בכוח צבאי גדול, שכלל עשרות כלי רכב צבאיים, באחת מהפעולות המשמעותיות שלו במחנה הפליטים בתקופה האחרונה. לפי הדיווחים, אחד משני ההרוגים הוא מבוקש בשם אדהם ג'בארין, מראשי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסאלמי.
4 צפייה בגלריה
מעצר מבוקש בג'נין
מעצר מבוקש בג'נין
העימותים הלילה בג'נין
4 צפייה בגלריה
המחבל שחוסל במהלך העימותים במחנה פליטים ג'נין בין כוחות צה"ל לפלסטינים
המחבל שחוסל במהלך העימותים במחנה פליטים ג'נין בין כוחות צה"ל לפלסטינים
המחבל שחוסל, אדהם ג'בארין
4 צפייה בגלריה
חאלד אבו זינה בעת המעצר
חאלד אבו זינה בעת המעצר
חאלד אבו זינה, הלילה. שני בניו נעצרו
4 צפייה בגלריה
ג'וואד אבו בוואקנה המורה שנהרג במהלך העימותים עם צה"ל
ג'וואד אבו בוואקנה המורה שנהרג במהלך העימותים עם צה"ל
ג'וואד בוואקנה. הפלסטינים טענו שלא היה מעורב בירי
אבו זינה בן ה-63, תושב מחנה הפליטים ג'נין, הוא אסיר משוחרר ונחשב לאחד המנהיגים המובילים של תנועת הג'יהאד האיסלאמי. בשנת 2018 הוצא נגדו צו מנהלי לתקופה של שלושה חודשים, פחות משנה לאחר ששוחרר מהכלא הישראלי לאחר שריצה שנתיים וחצי. בתחילה טענו הפלסטינים כי הוא נעצר, אבל הוא הכחיש זאת בעצמו ואמר כי העצורים הם שניים מבניו, אוואס והאני.
ג'בארין, שחוסל במהלך חילופי האש בין כוחות צה"ל לחמושים, הוא מראשי גדודי אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, ומשתייך לחטיבת ג'נין. לפי הדיווח הוא לקח חלק בחילופי האש עם כוחות הביטחון, ונורה כשניסה לברוח ברכבו.
הפלסטינים דיווחו בנוסף כי ג'וואד בוואקנה, מורה בן 57, נהרג מאש צה"ל בעת ששהה בביתו. הפלסטינים טענו כי בוואקנה לא היה מעורב בירי. לפי הדיווחים, ג'בארין חוסל מירי צלף ליד ביתו של המורה, שנהרג אף הוא. בסך הכול, תשעה פלסטינים נהרגו בעימותים עם צה"ל בג'נין מאז תחילת השנה. בעיר הכריזו על שביתה מקיפה היום בעקבות מותם של השניים.