(צילום: נויל האריס)

כתב החברה הערבית של "ידיעות אחרונות" ו-ynet, חסן שעלאן, יגיש הבוקר (יום חמישי) תלונה למחלקה לחקירות שוטרים של משרד המשפטים, נגד שוטר בטענה כי תקף אותו וקילל אותו וחטף ממנו את הטלפון הנייד, מחק ממנו חומרים שכללו את תיעוד התקיפה כשיצא מבית בכפר ג'סר א-זרקא שם ראיין את בני משפחתו של הנער בן ה-14, ווליד שהאב, שנרצח כשיצא לקנות פיצה ליד ביתו בכפר.
שעלאן משחזר את האירועים בשטח לאחר שיצא שלשום מבית המשפחה אל מרכז הכפר. "סיימתי לראיין את בני המשפחה וראיתי בכפר תנועה חריגה של כוחות משטרה. עצרתי וירדתי לצלם את נוכחות השוטרים בשטח, כשבשלב הזה ניגש אליי שוטר והתחיל לצעוק 'תתרחק מכאן ואל תצלם'". הודעתי לו שאני כתב ומותר לי לצלם במרחב הציבורי.
1 צפייה בגלריה
שעלאן בפתח ביתו בבאקה, הלילה
שעלאן בפתח ביתו בבאקה, הלילה
חסן שעלאן
לדברי שעלאן, שוטר מג"ב התקרב אליו וענה לו: "לא מעניין אותי אם אתה כתב. תעוף מכאן לפני שאני אדרוך עליך". שעלאן מספר עוד כי השוטר נהג כלפיו באלימות "תוך שהוא מכה בי באגרופים באזור החזה". לדברי שעלאן "הצגתי לו את תעודת העיתונאי ואמרתי לו שוב שאני מבצע את תפקידי והוא מוזמן לבדוק את הפרטים. לצערי כלום לא עזר והשוטר תקף אותי שוב וקילל".
שעלאן הוסיף כי "בזמן התקיפה הסלולרי שלי נפל על הקרקע. כשהתכופפתי להרים אותו השוטר חטף ממני את הטלפון האישי שלי. ביקשתי ממנו את הטלפון בחזרה, אבל לא די שסירב והכניס אותו לכיס, הוא אף נכנס לטלפון ומחק מתוכו את הסרטונים שבהם צולם כשהוא תוקף אותי ועוד סרטונים אחרים. הסברתי לו שוב שאני עיתונאי, שיש לי זכות לצלם וכי לשוטר אסור לחדור לטלפון של עיתונאי ובוודאי שחל עליו איסור למחוק מתוכו חומרים עיתונאיים. בשלב הזה שוטר אחר דרש ממני להראות לו תעודת זהות. אחרי שבדק הוא הודיע לי שאני רשאי ללכת".
שעלאן מתאר: "דרשתי את הטלפון שלי בחזרה, ורק אחרי דין ודברים נוספים ובצעקות, הסכים השוטר להחזיר לי את הטלפון. ביקשתי את פרטיו אבל הוא סירב, ואמר לי 'אם אתה רוצה את הפרטים אתה יכול להגיע לתחנת המשטרה'".
לדברי שעלאן לאחר האירוע הוא חש בכאבים ונסע לבית החולים הלל יפה לבדיקות.
ממשטרת ישראל נמסר: "שוטרים הוזעקו למקום עקב חשד להתרחשות אירוע פלילי. העיתונאי שהגיע במקרה למקום האירוע הפריע לפעילות השוטרים למרות שהתבקש מספר פעמים להתרחק מהניידות שאליהן הוכנס מעוכב, בחשד למעורבות באירוע. לאחר שזוהה באמצעות תעודת זהות שוחרר לדרכו והכוחות עזבו עם סיום הטיפול באירוע. ככל שעולות טענות כלפי התנהלותו של השוטר, ראוי שאלה ייבדקו על ידי הגורמים הרלוונטיים".
פורסם לראשונה: 23:55, 19.10.22