2 צפייה בגלריה
שר התיירות רזבוזוב וראש העיר בית שאן ז'קי לוי
שר התיירות רזבוזוב וראש העיר בית שאן ז'קי לוי
שר התיירות רזבוזוב וראש העיר בית שאן ז'קי לוי
(צילום: שרון צור, יאיר שגיא)
הממשלה האלטרנטיבית של ראש העיר בית שאן: חבר הליכוד, ח"כ לשעבר ז'קי לוי, הזמין את תושביו לטקס הנחת אבן פינה לפרויקט תיירותי שמחבר בין האתרים המוכרים בעירו. על ההזמנה שהופצה הודגש כי הטקס יתקיים במעמד יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו ושר התיירות לשעבר יריב לוין. יומיים לפני האירוע הודיע שר התיירות יואל רזבוזוב כי הוא עוצר את מימון הפרויקט ויבחן אותו מחדש.
הפרויקט, שכבר עבר את שלבי התכנון הראשוניים עוד בממשלה הקודמת, אמור היה לצאת לפועל בכהונה הנוכחית. אלא שלמרות הסמל של החברה הממשלתית לתיירות, הכפופה למשרדו של רזבוזוב, שר התיירות המכהן כלל לא ידע על האירוע שעל הזמנתו נכתב כי נתניהו גם צפוי לשאת דברים.
2 צפייה בגלריה
הזמנה שר התיירות יואל רזבוזוב בית שאן ז'קי לוי
הזמנה שר התיירות יואל רזבוזוב בית שאן ז'קי לוי
ההזמנה של ז'קי לוי
במשרד התיירות התקיימו שיחות על האירוע לאורך שעות הבוקר, ובמכתב ששלח רזבוזוב למנכ"ל משרדו כתב: "התבשרתי כי פרויקט חיבור מוקדי התיירות ההיפודרום, הסראיה והגן הלאומי לבית שאן מגיע לשוף שלבי התכנון הראשוניים, דבר אשר אושר ב-2019 על-ידי משרד התיירות, בתקופת הממשלה הקודמת. על כן אבקש שהמשרד יורה בזאת על עצירת הפרויקט לצורך בחינה מחודשת של הפרויקט עצמו ושל הגורמים המעורבים בו".
בסביבתו של השר אמרו ל-ynet כי "אנחנו רוצים לבחון את הפרויקט ואת ההשפעה שלו על התיירות באזור, אבל אם חבר הכנסת נתניהו יודע לתקצב אותו ללא משרד התיירות - בשמחה".
ראש העיר ז'קי לוי האשים התגובה את רזבוזוב ב"נקמנות פוליטית". הוא מסר: "נדהמתי לגלות הבוקר שפרויקט שאמור לסייע ולהצמיח את העיר והאזור כולו בשיתוף פעולה של כל גורמי המקצוע במשרד התיירות נענש ויש ניסיון לעוצרו בגלל נקמות פוליטית. לא נהסס במידת הצורך לפנות לבג"ץ. הימים בהם היו עצירות של פרויקטים ומניעת תקציבים בגלל שאנשים לא משתייכים למפלגה הנכונה נגמרו".
הוא הבטיח עוד כי "הטקס יתקיים בכל מקרה במועדו, במעמד ראש הממשלה לשעבר נתניהו שמבקר באזור ושר התיירות לשעבר יריב לוין, שקידמו ותיקצבו את הפרויקט החשוב. אין פה שום עניין של ממשלה חלופית. שמחנו לארח כאן את שר התיירות לשעבר אסף זמיר לפני כשנה. הצגנו בפניו את הפרויקט וחנכנו יחד איתו את החיזיון האור קולי החדש באמפיתיאטרון בית שאן. חזרתי לעיר על מנת לקדם אותה ושום דבר לא יעצור את זה".
ישראל מושקוביץ השתתף בהכנת הכתבה