דברי רגב בישיבת הסיעה
(צילום: יואב דודקביץ')

חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד) אמרה אתמול (שני) בישיבת סיעתה, שעות לפני ההצבעה על חוק "ממדים ללימודים", כי על הליכוד להתנהל כאופוזיציה לוחמת ולא להצביע בעד אף חוק שמעלה הקואליציה. "אנחנו כסיעה חייבים לקבל החלטה. החלטנו שאנחנו אופוזיציה לוחמת ואנחנו רוצים להפיל את הממשלה הזו, אז אין כאבי בטן. אין כאבי בטן למקרי אונס, ואין כאבי בטן עם נשים מוכות ואין כאבי בטן עם חיילים. כולם מבינים שזה הרציונל", אמרה רגב.
לדבריה, "ברגע שיש חוק חשוב, שקשור לחיילים, שקשור בנכים, שקשור באותו דבר שנוגע בבטן הרכה של כל אחד ואחת מאיתנו - צריך להיערך נכון. קיבלנו החלטה כאופוזיציה, לא מצביעים בעד אף חוק".
1 צפייה בגלריה
ח"כ מירי רגב
ח"כ מירי רגב
ח"כ מירי רגב
(צילום: הדר יואביאן)
היא הוסיפה: "כשכל הזמן מקבלים את ההחלטה הזאת, אומרים 'רגע, אז למה לחיילים לא?'. עכשיו גם לגבי החיילים, היה לנו, למה, מה קרה עם הארבעה-חמישה או שישה ח"כים שאמרו 'אנחנו נצביע נגד הסיעה'? רה"מ (ראש האופוזיציה נתניהו – מ"א) כבר היה בתהליך של מו"מ, כבר כמעט הצלחנו להביא את ה-100% (ללוחמים – מ"א), הישג אדיר, אבל ליברמן בא, שיש בתוך הליכוד שמתנגדים, אז הוא אמר לא והפסיק את המו"מ שניהל עם ביבי, לא הוא אישית".
דבריה של רגב נאמרו שעות לפני ההצבעה על חוק "ממדים ללימודים", שעברה ברוב של 55 קולות לאחר שבליכוד הסכימו לפשרה שהציע שר הביטחון בני גנץ. לפני כן נרשמו חילופי האשמות ומתקפות בין הקואליציה לאופוזיציה, בעקבות המתווה שהציגה הקואליציה והסירוב של האופוזיציה לקבלו. בסופו של דבר הסכימו הצדדים שבמסגרת ההצעה שכר הלימוד ימומן בהיקף של 75%, לצד העברה מיידית של הכסף ללוחמים.
ראש האופוזיציה בנימין נתניהו אמר אתמול כי ראש הממשלה נפתלי בנט ושר החוץ יאיר לפיד "עסוקים בלתת סכומי עתק לטרור", כלשונו, והוסיף: "לפיד, בנט וגנץ - תשחררו כבר מ'הזועביז' ותצביעו להצעה שלנו לתת 100% ללוחמים שלנו. אם תצביעו יחד איתנו בעד ההסתייגות נעביר את החוק יחד, ואם לא, נעביר אותו כחוק ראשון בממשלה שאנחנו נקים בקרוב מאוד".
פורסם לראשונה: 22:36, 23.05.22