תיעוד: עוקר את הכספומט וסוחב אותו על עגלה

הנאשם בפריצה למתחם של פיצוצייה בנוף הגליל ובגניבת כספומט עבד בבסיס מסווג של יחידת אגוז בגליל כמה ימים טרם מעצרו - בזמן שהמשטרה ניהלה מצוד אחריו כחודש וחצי. דובר צה"ל הודיע הערב (שלישי) כי "נפתחה חקירת מצ"ח. עם סיומה, יועברו הממצאים לבחינת הפרקליטות הצבאית".
הנאשם, בן 52 מנוף הגליל, נעצר בכניסה לבסיס שבו עבד לאחר שהציג תעודת זהות. פרטיו העלו כי הוא דרוש לחקירת משטרה, ולמקום הוזעקו שוטרים שעצרו אותו במקום. בחקירה עלה כי הנאשם, שנמלט מביתו לאחר הפריצה לפיצוצייה וגניבת הכספומט, עבד בבסיס אצל קבלן שיפוצים.
1 צפייה בגלריה
תיעוד: גבר בן 52 עוקר כספת מתוך כספומט בפיצוציה בנוף בגליל
תיעוד: גבר בן 52 עוקר כספת מתוך כספומט בפיצוציה בנוף בגליל
עקר את הכספומט ממקומו באמצעות דיסק חשמלי
לפני כחודשיים פרץ הנאשם למתחם של פיצוצייה בעיר ועקר באמצעות דיסק חשמלי כספומט שהיה במקום. בתיעוד ממצלמות האבטחה מזירת האירוע נראה הנאשם משתמש בעגלה לשינוע הכספומט לאחר שהצליח לעקור אותו. הכספומט נמצא בביתו ועליו סימני פריצה, וכן הכלי החשמלי שבו השתמש. אתמול הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בנצרת.
התקרית אירעה ב-29 בנובמבר, אז קיבלה המשטרה דיווח על כספומט שנעקר מפיצוצייה בעיר. רב-פקד דורון גבאי, ראש משרד חקירות ומודיעין במחוז הצפוני, סיפר: "יצאנו למקום ובבדיקת מצלמות שעשינו בזירה גילינו שהן מטושטשות, והבנו שריססו אותן בספריי בצבע אדום. התחלנו לבדוק מעגלים רחבים יותר ואיתרנו חשוד פוטנציאלי שנראה סוחב את הכספומט ששוקל עשרות קילוגרמים על עגלה לכיוון רכב. בהמשך ראינו אותו פורק במחסן שלו בעיר".
רפ"ק דורון גבאירפ"ק דורון גבאיצילום: דוברות מחוז צפון
צוות בלשים שנשלח לבית שזוהה במצלמות, איתר כבל חשמלי שיוצא מהמחסן שבו הוסלקה הכספת - סמוך לדירה בבניין המגורים שבו התגורר הנאשם. "בלשים פרצו למחסן ואיתרו דיסק חשמלי, כספומט חתוך עם סימני פריצה, מעיל שנראה במצלמות וספריי בצבע אדום. מהמחסן הבלשים עלו לדירה ונאלצו לפרוץ אותה, לאחר שלא היה מענה. במהלך החיפוש בדירה הם מצאו את הכסף מוסתר בתוך מכונת הכביסה - שטרות של 100 שקלים, מה שתאם לדיווח על מאפייני השטרות שנגנבו", סיפר רפ"ק גבאי.
עיסאם טנוסעו"ד עיסאם טנוס
בשלב זה החל מצוד נרחב אחר הנאשם, שנמשך כחודש וחצי, ומהחקירה עלה כי בתקופה זו הוא נמלט מביתו והתגורר בכמה מקומות: בוואדי ערה, בראשון לציון ולבסוף אותר בגליל המערבי. כשנעצר, הכחיש כל קשר לאירוע, טען כי הכספומט לא שייך לו וכי אין לו מושג כיצד הגיע לביתו. הוא נאשם בפריצה, גניבה, שיבוש הליכי חקירה, היזק לרכוש ובהחזקת כלי פריצה.
עורך הדין עיסאם טנוס, המייצג את הנאשם מטעם הסנגוריה הציבורית, מסר: "הוא כופר בכל העבירות הקשורות לגניבת הכספומט. מדובר בנאשם שעבד לפרנסתו בתקופה האחרונה כאיש שיפוצים. הוא נעצר בכניסה לבסיס בעת שהתבקש למסור תעודת זהות, ונמצא שהוא דרוש לחקירה במשטרה".