עשרות רבות של עצורים בלב עזה: בתיעוד יוצא דופן, שכמוהו לא נראה עד כה במלחמה, נראו היום (חמישי) עשרות רבות של חשודים במעורבות בטרור, ייתכן לאחר שחלקם נכנעו והסגירו עצמם לידי כוחות צה"ל. הם נעצרו ככל הנראה בשכונת ג'באליה.

3 צפייה בגלריה
מחבלי חמאס מחוץ למנהרות
מחבלי חמאס מחוץ למנהרות
עשרות עצורים, בלב עזה
הכותרת
איך מונעים מהמחבלים ששוחררו להפוך למנהיגי טרור?
28:05
במקביל, פרסם צה"ל תיעוד מלחימת כוחות אוגדה 36 במחבלי חמאס בשכונת שג'אעיה. ביממות האחרונות כוחות אוגדה 36 נלחמים במחבלים בקרבות פנים אל פנים, מאתרים ומשמידים תשתיות תת-קרקע ואמצעי לחימה רבים, שרובם אותרו בסמוך למבנים אזרחיים ובתוכם. הכוחות ממשיכים לפעול על מנת להביא לפגיעה משמעותית ביכולות חמאס באזור.
כוחות צוות הקרב של חטיבת גולני נלחמים מול מחבלי חמאס במרחב, חיסלו עשרות מחבלים, איתרו פירים ומשגרי רקטות והשתלטו על תשתיות טרור של חמאס. במקביל, כוחות מצוות הקרב של חטיבת כפיר איתרו בבניין מגורים אזרחי מספר משגרי RPG, תחמושת וציוד נוסף של חמאס. בנוסף, איתרו הכוחות פיר מנהרה בתוך בית ספר בשכונה.

צוות הקרב החטיבתי 188 חשף והשמיד בשיתוף יחידת יהל"ם שבעה פירים במרחב, חיסל עשרות מחבלים ואיתר כמות גדולה של תחמושת, מטענים ונשקים. בנוסף, איתרו הלוחמים פיר מנהרה בתוך בית ספר בשכונה, שם נתקלו במחבלים, וניהלו קרב פנים מול פנים עד לחיסולם.
מפקד סיירת חרוב, סא"ל דוד, אמר: "אנחנו בסיירת בלב הלחימה בשג'אעיה. הגענו פה לאיתור שהחשדנו אותו מבעוד מועד. אנחנו יכולים לראות פה משגרי RPG שנמצאו - וליד זה סינרים וחיתולים של תינוקות".
במקביל סיפר אחד הלוחמים כי בבית ספר אותר פיר: "אפשר לראות פה את השובל של הפתיל הרועם, ששורשר לתוך הבית ספר. מדובר פה בבית ספר שהופעל עלינו מטען מתוכו. בתוך בית ספר של ילדים".