2 צפייה בגלריה
בגרות מתמתטיקה בצל מבצע "שומר החומות"
בגרות מתמתטיקה בצל מבצע "שומר החומות"
הקלות בבגרויות הקרובות
(צילום: חגי דקל)
הקלות לנבחנים בבגרות החורף במתמטיקה, על רקע התפשטות האומיקרון, אי הוודאות במערכת החינוך והחשש מבידודים המוניים: עם פתיחת בגרויות החורף בשבוע הבא, ולאור בקשות שהגיעו אליה מגורמי השטח, החליטה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון, בשיתוף עם גורמי המקצוע במזכירות הפדגוגית, לבצע הקלות נוספות בבחינת הבגרות במתמטיקה. כך נודע ל-ynet.
בבגרויות, שיתקיימו ב-20 בינואר 2022 וב-17 בפברואר 2022, יופחת חומר הלימוד בכל רמות הלימוד. ההקלות יוחלו גם על בחינות הבגרות של מתמטיקה מועד קיץ המתוכננים ל-16 במאי ו-4 ביולי (מועד ב').
על פי ההחלטה, הנבחנים ב-3 יחידות לימוד לא ייבחנו על הנושאים הבאים: הנדסת המרחב; בעיות קיצון בפונקציות שורש ומנה; ובעיות קיצון בקנייה ומכירה. מ-4 יחידות לימוד יירד נושא אינטגרל של פונקציה הכוללת שורש (בשאלון 481).
2 צפייה בגלריה
יפעת שאשא ביטון בעצרת הנוער הממלכתית לציון 26 שנים לרצח יצחק רבין
יפעת שאשא ביטון בעצרת הנוער הממלכתית לציון 26 שנים לרצח יצחק רבין
השרה שאשא ביטון: "ערה לצרכים שמעלה השדה החינוכי"
(צילום: מוטי קמחי)
מ-5 יחידות לימוד יירדו הנושאים הבאים אינטגרלים של פונקציות שורש, בעיות קיצון עם אינטגרלים וחשבון דיפרנציאלי של פונקציות טריגונומטריות בשילוב פונקציית שורש (כולם בשאלון 581).
נוסף לזאת, לרשות התלמידים ב-4 ו-5 יחידות לימוד תגדל אפשרות הבחירה בשאלות הבחינה, בשאלונים 482 ו-582. התלמיד יענה על 3 שאלות, אך באופן גמיש יותר מתוך הפרקים, ובלבד שיענה על שאלה אחת מתוך כל פרק.
ההחלטה מצטרפת לשורת הצעדים שכבר הוכרזו בעבר, ובהם בחינה בחמישה מקצועות חיצוניים, מיקוד של חומר הלימוד והתווספות של מועדי הבחנות נוספים לתלמידים שחלו או שהיו בבידוד בשל נגיף הקורונה.
בעניין זה ציינה שרת החינוך כי היא "פועלת ללא לאות כדי להבטיח את רצף ושגרת הלימודים כדי שהתלמידים יוכלו ללמוד באופן פיזי". עם זאת, לנוכח תחלואת הקורונה והבידודים נמסר משאשא ביטון כי "היא ערה ורגישה לצרכים שמעלה השדה החינוכי, וככל שנדרש היא עושה את ההתאמות המתבקשות בעבור התלמידים". שרת החינוך הדגישה כי "המשרד ימצה את כל הכלים והאמצעים העומדים לרשותו כדי להבטיח את הצלחתם של התלמידים הנבחנים בבחינות הבגרות".