1 צפייה בגלריה
אלעד טנא
אלעד טנא
אלעד טנא
(צילום: איה אפרים)
ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע הערב (ראשון) על מינויו של אלעד טנא לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי אחרי שהתפקיד לא אויש במשך יותר משש שנים.
טנא (49) השתחרר מיחידת דובר צה"ל בדרגן סרן, ובעל תואר ראשון ושני בתקשורת ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן. לאורך השנים כיהן בתפקידים שונים בכלי התקשורת, לקח חלק בגרעין ההקמה של ynet ושימש בתפקידי עריכה שונים באתר. בתפקידו האחרון היה סמנכ"ל וראש חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הציבורי.
ראש מערך ההסברה הלאומי האחרון היה לירן דן, שכיהן תחת יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו עד מאי 2015, וקודמיו היו יועז הנדל, גדעון שמרלינג וניר חפץ. בדו"ח מבקר המדינה על ניהול הקורונה נכללה ביקורת על כך שתפקיד ראש מערך ההסברה לא היה מאויש בתקופת המשבר, אך גם על כך שאין ממונה על המערך במשך כל כך הרבה זמן במדינה עם משברים רבים.
מלשכתו של בנט נמסר כי "לאור ניסיונו ארוך השנים והיכרותו המעמיקה עם התקשורת המסורתית והדיגיטלית בישראל, החליט רה"מ למנותו לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי. מינויו יובא לאישור הממשלה באחת מישיבותיה הקרובות".
כמו כן, שנה ושבעה חודשים אחרי פרוץ המגפה, משרד ראש הממשלה ומשרד הבריאות הודיעו היום על מטה הסברה ייעודי למאבק בקורונה. מטה ההסברה יכלול את כל תחומי הדוברות וההסברה בנושא הקורונה, לרבות מבצע החיסונים, ההנחיות לציבור והתוכנית הממשלתית להורדת התחלואה. יחד עם זאת, המטה יפעיל אסטרטגיית הסברה ממשלתית לאור עקרונות של שקיפות, בהירות ואמינות מקצועית, עם כלל משרדי הממשלה והגורמים המקצועיים הרלוונטיים.
בראש המטה יעמוד היועץ האסטרטגי ברק הרשקוביץ שעמד בראש קמפיין ימינה בבחירות האחרונות, ויועצת התקשורת שרון קרביצקי, לשעבר דוברת מגן ישראל. יועצת התקשורת גל רותם גולן תהיה דוברת המטה.