תיעוד מזירת ההתרסקות
(צילום: אביהו שפירא, תיעוד מבצעי מד"א)

אבנר קובלינר בן ה-67 נהרג הבוקר (יום שישי) בהתרסקות מצנח רחיפה בפארק נחל השבעה שבגליל התחתון, לא רחוק מבית הספר כדורי שלמרגלות הר תבור. צוות מד"א קבע את מותו במקום. משטרת ישראל יחד עם חוקר מטעם המשרד לחקירות תאונות ותקריות בתעופה חוקרים את נסיבות המקרה.
קובלינר המריא עם חבר נוסף מפסגת הר תבור, אתר ידוע לצניחה. חברו סיפר לצוותי ההצלה במקום כי הם ריחפו ביחד ואז הבחין בו כשהוא מתחיל להסתחרר. בשלב מסוים הוא איבד שליטה על המצנח והתרסק.
5 צפייה בגלריה
אבנר קובלינר
אבנר קובלינר
אבנר קובלינר
(באדיבות המשפחה)
5 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
הזירה, דקות אחרי ההתרסקות
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
5 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
זירת ההתרסקות בגליל התחתון
(צילום: מריזן)
קובלינר היה איש השיווק של המפעל בקיבוץ כפר חרוב שבמועצה אזורית גולן, והיה נשוי לדגנית הנדל.
הדיווח על ההתרסקות התקבל במוקד 101 של מד"א במרחב גלבוע בשעה 10:30. לפי מד"א, חובשים ופרמדיקים העניקו לטייס טיפול רפואי - ולאחר ניסיונות החייאה מתמשכים נאלצו לקבוע את מותו.
5 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
כוחות בזירת ההתרסקות
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
5 צפייה בגלריה
הזירה
הזירה
המצנח שהתרסק
(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
פראמדיק מד"א, יוסי חלבי, סיפר: "הגענו למקום ההתרסקות, בשטח על גבעה סמוכה למרגלות הר תבור. ראינו את מצנח הרחיפה שהתרסק, וגבר שהיה רתום למצנח. הוא היה מחוסר הכרה, עם חבלה רב-מערכתית. בבדיקה רפואית הוא היה ללא סימני חיים. ביצענו פעולות החייאה מתקדמות, ולאחר ניסיונות ממושכים נאלצנו לקבוע את מותו".
בתחילת יולי נפצעו באורח בינוני וקשה שני גברים בהתרסקות מצנח רחיפה אזרחי ממונע בסמוך למודיעין. המצנח התרסק בשטח פתוח בין קיבוץ שעלבים לכביש 3, ליד היישוב מבוא חורון. השניים, כבני 50, פונו לבית החולים שיבא בתל השומר. בתחילה הוגדר מצבם קשה, אך עם הגעתם לשיבא נמסר כי מצבו של אחד מהם מוגדר בינוני.