בזמן הפסקת האש בדרום, הגיע היום (א') שר הביטחון יואב גלנט לגבול הצפון. גלנט אמר ללוחמים: "נתרגם את ההישגים הצבאיים ואת הסגת חיזבאללה מהחזית למצב שיאפשר את החזרת תושבי הצפון בתנאים אחרים מכפי שפתחנו את המערכה".
שר הביטחון יואב גלנט בגבול הצפון
(צילום: אלעד מלכה)

השר גלנט קיים הערכת מצב באוגדה 210, סמוך להר דב, יחד עם מפקד הגיס המטכ"לי האלוף דוד זיני, מפקד האוגדה תת-אלוף ציון רצון ומפקדי החטיבות באוגדה.
שר הביטחון קיבל סקירה על פעילות הכוחות בגזרה המזרחית של גבול הלבנון ובגבול סוריה, להגנת המרחב, סיכול חוליות ירי וגביית מחיר מחיזבאללה וארגוני הטרור הנוספים. הוא הביע את הערכתו בפני המפקדים והלוחמים, בסדיר ובמילואים, על פעולתם הנחושה להגנה על היישובים ולסיכול גורמי הטרור במרחב.
שר הביטחון גלנט אמר בתום הערכת המצב: "כאן בגזרה המזרחית של לבנון, הצופה גם לכיוון סוריה, הלוחמים מבצעים עבודה מצוינת. התוצאה היא פגיעה והריגה של למעלה מ-100 מחבלי חיזבאללה, השמדה של עשרות רבות של עמדות תצפית, מחסנים, בונקרים ומפקדות והסגה של כוחות חיזבאללה מגזרת החזית, אחורה אל עומק השטח".
גלנט הוסיף: "התוצאות האלה הן תוצאות מאוד מרשימות. החיבור של כל ההישגים הטקטיים האלה יתורגם למצב שונה, שיאפשר בהמשך את חזרתם של התושבים בתנאים אחרים לגמרי מכפי שפתחנו את המערכה הזו".
1 צפייה בגלריה
שר הביטחון קיים הערכת מצב באוגדה 146
שר הביטחון קיים הערכת מצב באוגדה 146
גלנט בביקור קודם בגבול הצפון
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
שר הביטחון התייחס לביקורו בשבת ברצועה: "ביקרתי אתמול את הכוחות ברצועת עזה, בעומק השטח, כדי ללמוד את תמונת המצב ולראות את התוצאות של פעולת חיילי צה"ל. יש על מי לסמוך, הכוחות דרוכים, איתנים, נחושים, הביאו הישגים מצוינים, ההישגים האלה של הכוח המתמרן, הם שאפשרו את המהלך שיוצר את התנאים להחזרת החטופים בימים האחרונים".
על שחרור החטופים אמר שר הביטחון: "כל חטוף שמובא למדינת ישראל חשוב לנו, אנחנו נעשה כל מאמץ על מנת להביא את כולם כמה שיותר מהר, אנחנו מחויבים לזה, אני מחויב לזה באופן אישי".
לדבריו, "ביחד עם זה הכוחות מתארגנים ונערכים, בסוף השבוע האחרון הנחיתי את צה"ל להיערך לחזרה ללחימה בעוצמה גבוהה. אנחנו נחזור להילחם ולהכות את החמאס ברגע שתיגמר ההפוגה הזמנית שמיועדת להחזרת חטופים. אנחנו נכונים לעשות את המשימה הזאת, ונדע כיצד להמשיך לפעול עד לריסוק מוחלט של ארגון החמאס והחזרת החטופים אל ביתם".