ראש אמ"ן, האלוף אהרון חליוה, התייחס אתמול (יום רביעי) ללקחי המלחמה בטקס סיום קורס קציני מודיעין בבסיס ההדרכה של אגף המודיעין בגלילות, ואמר כי הוא מצפה מהקצינים החדשים "להשמיע את דעתם המקצועית - תמיד".
אהרון חליוה מדבר
(צילום: דובר צה"ל)

לדברי חליוה, "כמעט תשעים ימים שמדינת ישראל וצה"ל נמצאים במלחמה רב-זירתית. צה"ל, ובתוכו אמ"ן, פועלים בכול הזירות והחזיתות, בהגנה ובהתקפה. נשות ואנשי אמ"ן עובדים סביב השעון, יום-יום ולילה-לילה, ללא הפסקה. פעילות צה"ל, בכל ממדי הלחימה, נשענת על מודיעין. המודיעין האיכותי והעשיר שאמ"ן מספק מציל כל יום חיי חיילים רבים שמחרפים את נפשם בשטח, ומביא לפגיעה רחבה באויבינו מעזה ועד איראן, ובכלל הזירות אל מול אתגרים מורכבים".
חליוה הוסיף: "לפעילות אנשינו מכול המערכים, האיסוף, המחקר והמבצעים, יש השפעה מכרעת על השגת יעדי המלחמה; השבת כל החטופים בשלום הביתה, והשבת ההרתעה הישראלית לאזור כולו. זו לא מערכה קלה. זה ייקח זמן. אבל אנחנו נשיג את היעדים. יש לנו את הכוח, העוצמה והיכולת. ויש לנו אתכם. אתם הנכס היקר והחשוב ביותר שיש לנו".
2 צפייה בגלריה
טקס סיום קורס קציני מודיעין מחזור 193
טקס סיום קורס קציני מודיעין מחזור 193
"האחריות מונחת על הכתפיים שלכם". טקס הסיום
(צילום: דובר צה"ל)
2 צפייה בגלריה
טקס סיום קורס קציני מודיעין מחזור 193
טקס סיום קורס קציני מודיעין מחזור 193
(צילום: דובר צה"ל)
לאחר מכן פנה לקצינים החדשים: "אני מצפה מכם, להשמיע את דעתכם המקצועית, תמיד. בכל מקום, מול כל דרג וכל דרגה. גם אם היא שונה, גם אם היא אחרת, ביקורתית ולא מקובלת. כך היה באגף המודיעין עד עתה. וכך יהיה גם בעתיד. אתם, כולכם, דור העתיד של אגף המודיעין. זה שיישם את לקחי המלחמה, יעביר אותם הלאה ויעשה הכול – על מנת שאירוע כזה לא יקרה שוב לעולם.
"לימדו מהטעויות וזכרו לשמר את הדברים הטובים. האחריות מונחת מעתה על הכתפיים שלכם. תתמודדו עם כל אתגר ותתעלו מעל כל קושי. זה התור שלכם, זה הדור שלכם, זאת המשמרת שלכם".