ערן זהבי, גדול שחקני ישראל בעשר השנים האחרונות, עומד לסיים את חוזהו בסין ולהפוך להיות שחקן חופשי בינואר. סביר להניח שמלבד האפשרות להישאר בסין לעונה נוספת, קיימות אופציות נוספות כמו אירופה, ה־MLS האמריקאית או לחזור לארץ.
בכלי התקשורת הישראלים ההשערה היא שאם וכאשר זהבי יחזור זה יהיה למכבי תל אביב. כאן לדעתי יכול להיכנס לתמונה יענקל'ה שחר, בעלי מכבי חיפה, להכניס את היד לכיס ולנסות לפתות את זהבי ללבוש ירוק.

תמונתו של ערן זהביתמונתו של ערן זהבי
יחזור לארץ? ערן זהבי
(צילום: GettyImages)

ברבות השנים שחר החזיר מספר רב של לגיונרים לישראל, כשברוב המוחלט של הפעמים הדבר התברר ככישלון מוחלט (איתי שכטר, גילי ורמוט, עומר דמארי, רועי קהת). היחיד שזכור לי שחזר מחו"ל וסיפק את הסחורה היה יניב קטן, שיצא לחצי עונה בפרמייר ליג. זהבי הוא מקרה שונה לחלוטין משאר הלגיונרים שצייניתי. מדובר בשחקן שמוביל את הקבוצה שבה הוא משחק, זוכה במלכות השערים ומציג רמה גבוהה מאוד ביחס לשאר הכוכבים שנחתו בליגה הסינית עד כה.
החתמת זהבי במכבי חיפה הינה בגדר גיים צ'יינג'ר במאבק מול מכבי תל אביב. בנוסף ההחתמה יכולה להעלות עוד יותר את העניין בקבוצה, להגדיל דרמטית את כמות המינויים (בחלוף הקורונה) ולהציב לשחקנים בחדר ההלבשה שחקן ווינר ומנהיג דומיננטי על המגרש.
חשוב להבהיר שמהלך כזה לא יהיה פשוט לביצוע, שכן זהבי הינו שחקן המזוהה מאוד עם מכבי תל אביב ואוהדיה, ואף מתאמן עם הקבוצה בפגרות, אך ביריבות שכזו כל האמצעים כשרים כדי לשים את ידיך על צלחת האליפות, ואם שחר רוצה להתקרב אליה בזמן הקרוב זו בעיני ההזדמנות שלו, במידה שזהבי יחליט לוותר על האפשרויות שלו מחוץ לישראל.
אז כמו שמכבי תל אביב לקחה למכבי חיפה את בניון, רוסו וקולאוטי, הגיע הזמן הירוק להשיב אש במאבק על השליטה בכדורגל הישראלי.
רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד – כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא. אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה. נא לא לצרף תמונות וסרטונים מהאינטרנט, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.