בית"ר ירושלים לא מפסיקה לאכזב את אוהדיה ממשחק למשחק. זה לא מסתכם בעצם ההפסד - זה הכדורגל החשוך והמשעמם שלא יכול להימשך. הדברים החיוביים היחידים שקרו בתקופה האחרונה מסתכמים באיתמר ניצן והאקט של לה פמיליה שחבריו תמכו בילד שעבר חרם.
מצטער, אני כבר לא יכול לשמוע את הסיסמאות "צריך זמן להתחבר" ו"צריך שקט". נכון לחודש וחצי האחרונים, בית"ר מציגה את הכדורגל הכי רע וחסר תשוקה בארץ, ויש להם מזל שהמשחקים ללא קהל. נגד מכבי חיפה זה כבר היה קשה לצפייה. הבדיחה העצובה הזו חייבת להסתיים.

שחקני בית"ר ירושלים מאוכזביםשחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים
שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים
(צילום: עוז מועלם)

ראשית, כואב לי על משה חוגג. כמה הוא רוצה , כמה הוא משקיע, משלם לא מעט, מביא שחקנים שיחזקו - ובסוף מקבל כדורגל ברמה של מתנ"ס. זה לא הגיוני בשום צורה, ואל תתפלאו אם תחל עריפת ראשים בבית וגן, כי יש לא מעט שחקנים שלא מצדיקים את ההשקעה בהם או את המשכורת שלהם. ואין שום קשר למאמנים.
ירדן שועה היקר - פעם חשבתי שבעיות המשמעת הן אלה שמפריעות לך להצליח ומונעות ממך להתקדם. לאט לאט אני מתחיל לחשוב שאולי התקופה היפה בבני יהודה זה לא משהו שיחזור, ואין בכלל קשר למה שקורה מאחורי הקלעים. הייתה התלהבות מטורפת מצד הקהל שעלתה האפשרות להחתים אותך, והיום האוהדים מגבשים דעה שמדובר בשחקן אוברייטד.
כשעלי מוחמד הגיע, היה בלגן מול האוהדים בנושא השם שלו. מה שהרגיע את הקהל הייתה היכולת הטובה שהציג על המגרש. בעונה שעברה, הייתי רגוע כשהכדור היה אצל מוחמד. הוא שידר קור רוח, לא הסתבך ותמיד עשה את המהלך הנכון. נגד חיפה נראה היה שמדובר באיש אחר. טעויות, איבודים, כישלון בתאקלים. בקיצור, היה אפשר לחטוף לו בקלות ולעבור אותו. לא מזכיר בכלום את עלי מוחמד של תחילת הקדנציה בבירה או את הבחור מנתניה.

שי קונסטנטיןשי קונסטנטין
שחקני בית"ר
(צילום: עוז מועלם)

אלירן עטר ועידן ורד הם שני שמות מוכרים מאוד בכדורגל הישראלי. חבל שזה מסתכם רק בשם ולא ביכולת. כבר תקופה ארוכה שהצמד הזה לא מתפקד כמו שמצופה ממנו, והגיע הזמן להגיד את זה - הם חלשים (גם מיכאל אוחנה יכל להיכנס יפה בפסקה הזו, אבל יאמר לזכותו שחזר מפציעה רצינית ביותר ולו באמת מגיע זמן להתאושש).
אני יודע שמדובר בסמל בית"רי ובקפטן שלי, אבל בשורה התחתונה ורד לא מתעלה על עצמו או מעל הקבוצה, וכשבית"ר חושך הוא לא מסוג הקפטנים שידליקו אור. אוהב אותו מאוד, אבל יש המון מקום לשיפור וגם פה מדובר בשחקן אוברייטד. עטר זו תעלומה. גם הוא שם גדול, שלאחרונה מראה לנו שזה רק השם. התחיל את הקדנציה בבית"ר בצורה פנטסטית והיום די מגמגם. אם אוהדי מכבי כעסו על ולדימיר איביץ' שהעזיב אותו, היום הם כנראה כועסים פחות. יש לבחור יכולת, אבל משהו שם כבוי.
הגנה היא משהו שחסר בבירה. אוראל דגני הוא היחיד שלא מציק לי בעיניים, השאר גרמו להן לשרוף. לא יכול להיות שחיפה מגיעה למצבי אחד על אחד בקלות ונכנסת לאזור הרחבה בהליכה. קוסטנטין וקונט חייבים לסגור את המעברים האלה ולהחליט שאף אחד לא עובר אותם בלי קרב עיקש. כרגע זה נראה קל, ושפשוט עומדים שני מגינים ללא חשק או מחויבות. הם לא מהווים מכשול רציני בדרך אל איתמר ניצן.
ואם כבר דיברנו על השוער, אולי צריך להעביר את סרט הקפטן בבירה? ניצן הוא נקודת אור בתוך בור חשוך ושחור . למזלה של בית"ר, הוא כן מגיע למשחקים, כן נותן הכל וכן נלחם, בזמן ששאר הסגל נראה כאילו בא לעבודה ולא לעבוד. ניצן נראה כמו אחד שגדל בבית"ר ושאכפת לו מהמועדון הזה. איתמר לבדו מנע תבוסה רצינית, ומעבר לכך הוכיח את מה שמזמן ברור לי - זה שוער נבחרת.
רוצים גם אתם להיות פרשנים? אז תתחילו לכתוב. איך זה עובד? פשוט מאוד:
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
*אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.
*כותבים ושולחים בגוף המייל או בקובץ וורד לכתובת הבאה: kick@ynet.co.il בצירוף שם מלא.
*אורך הטקסט הרצוי הוא בין 250 ל־800 מילה.
*נא לא לצרף תמונות, טבלאות, גרפים או עיבודי מחשב לקבצים.
*אם בכוונתכם לכתוב על משחק או אירוע מסוים שעומד להתקיים, אנא שלחו את הטקסט מספר ימים לפני כן.
פרסום ראשוני: 05:58 , 02.12.20