פיטר פלצ'יק מדבר לאחר הזכייה
(אורן אהרוני)

פיטר פלצ'יק סיים את אליפות אירופה בג'ודו שנערכה בפראג בצורה הכי מתוקה שיכולה להיות לאחר שזכה במדליית הזהב, הישג השיא שלו בקריירה.
פלצ'יק בן ה-28 עבר יום קרבות גדול וברגע השיא גבר על ארמן אדמיאן הרוסי בגמר בזכות וואזארי בניקוד זהב. רגע לאחר הענקת המדליות, כל אנשי המשלחת מיהרו להצטלם איתו והטלפונים והראיונות לא איחרו להגיע, כאשר הוא גם קיבל חיבוקים (למרות הקורונה) מיריביו שבירכו אותו.
פיטר פלצ'יק על הפודיוםפיטר פלצ'יק על הפודיום
פיטר פלצ'יק על הפודיום
(צילום: אורן אהרוני)
הדגל הישראלי מונף בפראגהדגל הישראלי מונף בפראג
הדגל הישראלי מונף בפראג
(צילום: אורן אהרוני)
"הרגשה של אושר טהור", סיפר פלצ'יק הנרגש ל-ynet. "כל הרגעים האלה ואז אתה שומע את "התקווה" ועומד על הפודיום. זה אומר שהיית הכי טוב באותו יום והשגת את הזהב וזו תחושה מדהימה".
על יום הקרבות שלו אמר: "זו הייתה הגרלה לא פשוטה שאיתגרה אותי עם ספורטאים גדולים כבר מהרגע הראשון, בכל קרב הרגשתי יותר ויותר טוב. אורן סמדג'ה אמר לי משהו לפני הקרב ולפני שיצאנו לדרך: 'יש רגעים בחיים שצריך לקחת בשתי ידיים וזה הרגע שלך'. המילים האלו הדהדו לי לאורך כל הקרב, הרוסי כמעט הפיל אותי ואמרתי לעצמי שהיום זה הרגע שלי וזה שלי. בגולדן סקור הרגשתי שאני מתעלה על עצמי".
פלצ'יק גם סיפר על ההכנה בצל הקורונה: "מטורף מה שקרה בתקופה האחרונה. אני חושב שלא ראיתי אור יום, אולי רק למספר רגעים בודדים. קראנו לזה טיולי חצר, כמו חיות שכלואות בכלוב ומוציאים אותן החוצה לכמה רגעים. למרות הקורונה והקשיים, הצלחנו להתאמן ולעשות מהלימון לימונדה וזו התוצאה. זה אומר שכל מה שאנחנו עושים אנחנו עושים טוב וזה אושר אמיתי".
פיטר פלצ'יק על הפודיוםפיטר פלצ'יק על הפודיום
פלצ'יק על הפודיום עם המדליה
(צילום: אורן אהרוני)
פיטר פלצ'יקפיטר פלצ'יק
פלצ'יק חוגג ברגע הזכייה
(צילום: אורן אהרוני)
פיטר פלצ'יקפיטר פלצ'יק
פיטר פלצ'יק
(צילום: אורן אהרוני)
על התחרות החשובה מכולם, האולימפיאדה, הוסיף: "טוקיו היא מטרת העל ובדרך אליה יש מטרות קטנות. הפעם מטרה מאוד גדולה הושגה ואני מאושר מאוד. אחגוג ואז אתאושש, כל הגוף שלי כואב מאוד. אחרי זה נחזור לעבודה הקשה שבונה אותנו ומביא לרגעים המאושרים האלו".
מאמן נבחרת הגברים אורן סמדג׳ה אמר: "מרגיש גאווה וסיפוק רב על ההישגים הגדולים של נבחרת הג'ודו. אין ספק שההחלטה לנצח את הקורונה הובילה אותנו לאליפות בצורה הכי טובה ונכונה. כשהגענו לתחרות לא ידעתי להעריך את המוכנות של הספורטאים והייתה אי וודאות גדולה מבחינת הצוות, ידענו שננצח באליפות רק אם נדע לעבוד נכון לצד הקורונה. ההחלטה להתאמן במרחב פתוח במקום שפחות מסכן את הספורטאים התבררה כנכונה".
פיטר פלצ'יק, אורן סמדג'הפיטר פלצ'יק, אורן סמדג'ה
פלצ'יק עם סמדג'ה
(צילום: אורן אהרוני)
"ההישגים שלנו הם תוצר של עבודה קשה, מסירות, היצמדות לדרך ואמונה במה שאנחנו עושים. זו הייתה אליפות אירופה מוצלחת מאוד עם מדליית הכסף של טל פליקר, המקום השביעי של טוהר בוטבול ואורי ששון, והיום הזהב של פיטר. חוזרים מחר למדינה שלנו בתחושת מסירות וגאווה".
יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי סיכם: "הישג ענק לפיטר, לצוות האימון בראשותו של אורן סמדג'ה, לג'ודו שלנו ולספורט הישראלי כולו. אני שמח שבתוך חודשים של אי ודאות ידענו להמשיך ולהתאמן, לשמור על כושר וחדות ולמרות הקשיים לשאוף קדימה. השבועות האחרונים, עם המדליות באליפויות עד גיל 21 ו-23, המדליה של טל וכעת התואר של פיטר, היו שבועות קשים אבל מלמדים על האופי של ספורטאי נבחרות הג'ודו. פיטר הציג היום ג׳ודו אדיר ואופי מדהים, אני גאה בו".