טל פליקר מדבר אחרי הזכייה בכסף באליפות אירופה
יומה השני של אליפות אירופה בג'ודו נפתח הבוקר (שישי) בפראג ובמשלחת הישראלית קיוו להמשיך במומנטום החיובי, אחרי מדליית הכסף אתמול של טל פליקר. לצערם, טוהר בוטבול הודח ברבע הגמר וסיים בלי מדליה.
טוהר בוטבול, המתחרה בקטגוריית משקל עד 73 ק"ג, ניצח בסיבוב הראשון את קסאוורי מורקה הפולני בניקוד זהב (ספג עונש שלישי) והעפיל לשמינית הגמר. בהמשך, גבר על יריב נוסף - דניאל פוצ'ופ המקומי, בן ה-19, אלוף אירופה לנוער בשנה שעברה, כשטוהר הטיל אותו באיפון 2:25 דקות מהפתיחה ועלה לרבע הגמר. ברבע הגמר פגש יריב קשה - האלוף האולימיפי מ-2016, האיטלקי פאביו בזילה - הפסיד, ועבר לבית הניחומים, שם הפסיד לרוסטם אז'ורויוב האזרי.
טוהר בוטבולטוהר בוטבול
רוצה לזכות במדליה. בוטבול
(צילום: אורן אהרוני)
טוהר בוטבולטוהר בוטבול
בוטבול מול מורקה הפולני
(צילום: אורן אהרוני)
טוהר בוטבולטוהר בוטבול
עלה לשמינית. בוטבול
(צילום: אורן אהרוני)
אגב, מחר, ביומה השלישי של האליפות, יתחרו מדליסט הארד האולימפי מריו 2016, אורי ששון (מעל 100 ק"ג), פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג), לי קוכמן ואיתי גולן (עד 90 ק"ג).

בלגן באליפות אירופה בג'ודו: איש צוות נמצא חיובי לקורונה

אם עוד היה לנו ספק עד כמה קשה לקיים תחרות בינ"ל בעידן הקורונה, הגיע לו אמש (חמישי) סיפור נוסף במהלך אליפות אירופה בג'ודו בפראג שהמחיש זאת.
בדיקה שנערכה אתמול גילתה שאחד מאנשי צוות איגוד הג'ודו האירופי נדבק בקורונה, מה שגרם לבלגן גדול. אותו איש צוות נמצא במלון בנפרד מהספורטאים, אך זה לא סיפק את הרשויות שהחליטו לסגור מידית את חדר האוכל באותו מלון בו הוא שוהה.
אליפות אירופה בג'ודואליפות אירופה בג'ודו
בלגן באליפות אירופה בג'ודו
(צילום: אורן אהרוני)
במהלך היום, המארגנים רצו לראות שאותו איש צוות לא הדביק גם אחרים, ולמרות שנקבע מראש כי כל יומיים יבוצעו בדיקות קורונה, הוחלט לדרוש מכל הספורטאים ואנשי הצוות לקיים בדיקה נוספת.
פרסום ראשוני: 07:57 , 20.11.20