צפו בענבר לניר מדברת על הזכייה
יש עתיד לג'ודו הישראלי. ענבר לניר היא אלופת אירופה עד גיל 23 בג'ודו במשקל 78 ק"ג. מאיה גושן (70 ק"ג) סיימה את התחרות בקרואטיה עם מדליית הכסף.
לניר החלה את היום עם ניצחון באיפון על שרה פרננדס קמפילו מספרד, המשיכה עם ניצחון בוואזרי ברבע הגמר מול הסלובנית מטקה לובניק ובחצי הגמר הכריעה את יריבתה ההולנדית בבריח. בקרב הגמר התמודדה לניר מול קארלה פרודן מקרואטיה, והפילה אותה באיפון 33 שניות לסיום. לניר נחשבת לדור הבא של הג'ודו הישראלי. רק לפני חמישה ימים, היא זכתה במדליית הארד באליפות אירופה לג'וניור (עד גיל 21) ובאליפות עד גיל 23 בשנה שעברה עלתה שלישית על הפודיו החלה בשנה האחרונה להשתתף גם בתחרויות הבוגרות, כאשר סיימה פעמיים במקום השביעי – בגראנד פרי טשקנט ואנטליה.
4 צפייה בגלריה
ענבר לניר ומיה גושן
ענבר לניר ומיה גושן
ענבר לניר ומיה גושן
(צילום: איגוד הג'ודו)
4 צפייה בגלריה
ענבר לניר
ענבר לניר
ענבר לניר
(צילום: איגוד הג'ודו)
גושן, המתחרה במשקל עד 70 ק"ג, החלה את התחרות בסיבוב השני עם ניצחון באיפון על הקרואטית אנדלה וויאוליק, המשיכה בניצחון ברבע הגמר באיפון מהיר, חמש שניות לתוך הקרב נגד קסניה זדבורנובה. בקרב על הזהב התמודדה מול לארה סבטקו, שהפילה אותו באיפון שש שניות מהסיום.
שקד עמיחי (עד 70 ק"ג) החלה את היום עם ניצחון בריתוק על הבוסנית איבנה קוקיק, אך הפסידה להולנדית דוניה ווס. דין גמר (81 ק"ג) ובן טננבאום (90 ק"ג) הפסידו בקרבות הראשונים. כזכור, אתמול ביום פתיחת האליפות יהונתן אלבז (עד 73 ק"ג) השיג את מדליית הארד. בשבוע הבא תיפתח בפראג שבצ'כיה גם אליפות אירופה לבוגרים בהשתתפות 13 חברי נבחרת ישראל.
4 צפייה בגלריה
ענבר לניר
ענבר לניר
ענבר לניר והמדליה
(צילום: איגוד הג'ודו)
מאמן נבחרת הנשים של ישראל שני הרשקו סיפר: "מדלית זהב וכסף באותה אליפות, ענבר לניר אלופת אירופה, זה פשוט אדיר להגיע לשני גמרים באליפות אירופה ולזכות בזהב זה מדהים, מרגש, הישג היסטורי לנבחרת הנשים ולאיגוד הג’ודו".
"נבחרת הנשים מסיימת את אליפויות אירופה עד גיל 21 ועד גיל 23 עם חמש מדליות ומקום חמישי, וארבע הספורטאיות הללו מראות שהדרך שאנו מתווים בנבחרת הנשים- עבודה כנבחרת, מצוינות, שאיפה להתקדמות מתמדת ועבודה קשה, מביאים איתם פירות. זה הביא השגים בעבר, מביא השגים עם הדור הנוכחי, והבנות האלה, הן חלק מדור העתיד שלנו. את חלקן ראיתם באליפויות אירופה עד גיל 21 ועד גיל 23, חלקן כבר השיגו את הקריטריון לטוקיו 2020, ועוד רבות ממתינות על קו הזינוק למשחקים האולימפיים בפריז 2024 ולוס אנג׳לס 2028".
4 צפייה בגלריה
ענבר לניר ומיה גושן
ענבר לניר ומיה גושן
לניר וגושן בתום היום המוצלח
(צילום: איגוד הג'ודו)
יו"ר איגוד הג'ודו משה פונטי הוסיף: "שבוע מדהים לדור העתיד של הג׳ודו שלנו, ענבר ומאיה הציגו ג׳ודו אדיר, וענבר נכנסה לרשימה מכובדת של אלופי אירופה ישראלים של הג׳ודו הישראלי. בכל שבוע אנחנו נוכחים לדעת שיש לא רק הווה מצוין, אלא גם עתיד גדול לג׳ודו שלנו״.

פורסם לראשונה: 18:23, 10.11.20