ב-23 ביולי הקרוב אמורה להיפתח החגיגה הגדולה באיחור של שנה. המשחקים האולימפיים בטוקיו ייצאו לדרך אחרי שנידחו מ-2020 בגלל מגפת הקורונה, אבל כפי שהדברים נראים כעת, התחרויות לא רק יתקיימו תחת מגבלות קשות, האווירה גם תיפגע בצורה רצינית.
יפן כבר הודיעה שלא תאפשר הגעה של אוהדים מחו"ל למשחקים. כעת המצב במדינה החמיר עם התפרצות גל רביעי של קורונה, בעיקר באזורים צפופים. מומחים טוענים כי מוטציות חדשות האיצו את התפרצות המגפה.
2 צפייה בגלריה
קורונה ביפן
קורונה ביפן
המגפה הכתה בעיקר באזורים צפופים
(צילום: AP)
בעקבות המצב עומדת ממשלת יפן להכריז על מצב חירום בטוקיו ובשני אזורים צפופים נוספים, מחוז אוסאקה ומחוד היוגו, ולהטיל הגבלות באותם מקומות. מומחים הזהירו כי הזנים החדשים של הקורונה שהתפרצו במקום האצו את ההידבקות במגפה ומקשים מאוד על שירותי הרפואה המקומיים.
במחוז אוסאקה נרשמה כמות שיא של הידבקויות בימים האחרונים, מה שגרם למושל המקומי הירופומי יושימורה לבקש להכריז על מצב חירום בפעם השלישית מאז פרוץ המגפה. גם מושל טוקיו, יוריקו קויקה, העביר לממשלה בקשה דומה.
2 צפייה בגלריה
קורונה ביפן
קורונה ביפן
שוטר בטוקיו
(צילום: AFP)
יפן אמנם לא סבלה מהתפרצות קטלנית של הנגיף כפי שאירע במספר מדינות באירופה, בברזיל ובהודו, אבל כמות הנדבקים עלתה בשיעור ניכר בתקופה האחרונה כארשר המדינה נאבקת להוציא אל הפועל את תוכנית החיסונים. רק אתמול נדבקו ביפן 542,000 איש ועד כה מתו 9,700 איש. בטוקיו לבדה מתו עד כה 1850 איש מהמחלה.