אבל כבד ירד על האתלטיקה הישראלית, לאחר שדוד קושניר, אחד מגדולי האתלטים בישראל בכל הזמנים, הלך היום (ראשון) לעולמו בגיל 89. קושניר היה אלוף ושיאן ישראל בקפיצה לרוחק וייצג את ישראל בשתי אולימפיאדות: מלבורן 1956 ורומא 1960.
קושניר זכה באליפות ישראל בקפיצה לרוחק שש פעמים והחזיק בשיא הישראלי במשך 18 שנים. הוא גם זכה באליפות ישראל בריצת 100 מטר, קפיצה משולשת וקפיצה במוט. ב-1961 שבר את השיא הישראלי בקרב 10, שיא שהחזיק שש שנים.
דוד קושנירדוד קושניר
קושניר בצעירותו
(צילום: באדיבות לע"מ)
אתלטים רבים עברו תחתיו. דוד קושניר ב-2014 (במרכז)אתלטים רבים עברו תחתיו. דוד קושניר ב-2014 (במרכז)
אתלטים רבים עברו תחתיו. דוד קושניר ב-2014 (במרכז)
(יח"צ איגוד האתלטיקה)
בעברו עבד כמאמן בהפועל רמת גן ואס"א תל אביב. תחתיו עברו אתלטים ואתלטיות רבים, אחד מהם היה רוגל נחום (קפיצה משולשת) אשר ייצג את ישראל שלוש פעמים במשחקים האולימפיים.
קושניר נבחר בשנת 1988 על ידי ועדה ציבורית לאחד מחמשת האתלטים הגדולים בתולדות המדינה. ב-2008, לרגל חגיגות ה-60 של מדינת ישראל, קיבל פרס על מפעל חיים. ב-2011, ביום הולדתו ה-80, הוענק לו מגן כבוד של איגוד האתלטיקה בישראל.
היה איש אתלטיקה בכל רמ"ח אבריו. קושנירהיה איש אתלטיקה בכל רמ"ח אבריו. קושניר
היה איש אתלטיקה בכל רמ"ח אבריו. קושניר
(יח"צ איגוד האתלטיקה)
מאיגוד האתלטיקה נמסר: "משפחת האתלטיקה הישראלית מרכינה ראשה עם הודעת פטירתו של דוד (דודיק) קושניר בגיל 89. משפחת האתלטיקה הישראלית משתתפת בצער המשפחה, שלא תדעו עוד צער. יהי זיכרו ברוך".
רוגל נחום ספד לקושניר בפוסט שהעלה בפייסבוק: "היום הלך לעולמו דודיק קושניר, המאמן הראשון שלי, שגידל אותי, ואשר תחתיו קבעתי אל כל שיאי האישיים. דודיק לימד אותי, ועוד רבים אחרים, לאהוב את האתלטיקה ולהפוך אותה לדרך חיים. אני מודה לו על כל הערכים והידע שהוא העביר אליי לפני למעלה מ -30 שנה, ורוצה לומר לו שהכל עובר ממני לדור נוסף של אתלטים צעירים ומוכשרים. יומני האימונים שלנו מלווים אותי באופן קבוע בתכנון וכתיבת תכניות האימון. דודיק היקר, המורשת שלך ממשיכה ולא נפסקת. תודה על הכל, יהי זכרך ברוך".