אירועי "אי הקרבות" באבו דאבי יצאו לפנות בוקר (ראשון) לדרך עם UFC 251, הראשון מתוך ארבעה שמתקיימים ביאס איילנד ללא קהל בשבועיים הקרובים. בקרב המרכזי והמצופה על התואר במשקל קל-בינוני, האלוף קמארו עוסמאן ניצח את חורחה מסווידאל בהחלטת שופטים בפה אחד.
מסווידאל (מאזן 14:35), שהוקפץ לקרב לפני שבוע לאחר שגילברט ברנס חלה בקורונה, סבל מעייפות ולא הצליח לעמוד בפיזיות של האלוף הניגרי (1:17). 30 שניות מהפתיחה, עוסמאן כבר לקח אותו לקרקע. למרות זאת, מסווידאל התאושש ונראה לא רע בהמשך הסיבוב.
קמארו עוסמאןקמארו עוסמאן
קמארו עוסמאן חוגג
(צילום: gettyimages)
קמארו עוסמאן, חורחה מסווידאלקמארו עוסמאן, חורחה מסווידאל
קמארו עוסמאן (משמאל) מול חורחה מסווידאל
(צילום: gettyimages)
בסיבוב השני אפשר היה לראות שהוא נושם בכבדות, ועוסמאן ניצל זאת כדי לקחת אותו לקרקע ולהתיש אותו. האלוף המשיך להיות דומיננטי ולמרות שהקרב לא היה קרוב להכרעה, הוא עשה מספיק כדי להבטיח את הניצחון בהפרש גדול.
הניגרי, עדיין בלתי מנוצח ב-UFC, ממשיך לחסל את היריבים שלו ועומד על 12 ניצחונות רצופים במשקל (השתווה לג'ורג' סנט פייר האגדי), זו גם הייתה ההגנה השנייה המוצלחת על החגורה. מסווידאל, שנבחר ללוחם השנה ב-2019, הפסיד לאחר שלושה ניצחונות ברציפות. מי הבא בתור עבור האלוף? ייתכן מפגש חוזר עם מסווידאל, קונור מגרגור שפרש הוא גם אופציה, וגם ברנס עדיין מחכה להזדמנות שלו.
קמארו עוסמאן, חורחה מסווידאל קמארו עוסמאן, חורחה מסווידאל
מסווידאל. ינסה את מזלו בפעם הבאה
(צילום: gettyimages)
מקס הולוויי (6:21) כמעט החזיר את התואר במשקל נוצה, אבל האלוף אלכסנדר וולקנובסקי לחץ על הדוושה בסיבובים האחרונים וניצח אותו שוב. הקרב היה צמוד מאוד והסתיים בהחלטת שופטים חצויה לזכות האוסטרלי, זה בקלות יכול היה ללכת גם לכיוון השני.
הולוויי מהוואי היה מעולה בשני הסיבובים הראשונים, במהלכם הפיל את האלוף פעמיים. הקרב התאזן בהמשך כשוולקנובסקי לקח אותו לקרקע, והנחית כמה אגרופים מדויקים. הולוויי נחלש בסיבובים האחרונים, וזה כנראה מה שגרם לשופטים להשאיר את החגורה אצל האוסטרלי, שאמר בסיום: "הוא מאוד עמיד, אני נותן לו את הקרדיט, אבל עשיתי את העבודה".
אלכסנדר וולקנובסקי אלכסנדר וולקנובסקי
אלכסנדר וולקנובסקי
(צילום: gettyimages)
בקרב על החגורה המיותמת במשקל תרנגול, לאחר שהאלוף הנרי סחודו פרש, פטר יאן (1:15) ניצח את ז'וזה אלדו (7:28) בנוקאאוט טכני בסיבוב החמישי וזכה בתואר. הרוסי היה טוב יותר לאורך הקרב והיה מנצח בכל מקרה, הנוקאאוט רק הבהיר את הנקודה.
בסיום הקרב סחודו עקץ את יאן: "מזל טוב, אבל אתה חרא. יהיה לך מזל אם תצליח לעמוד מולי במשך שני סיבובים". מי יודע, אולי האלוף לשעבר כבר חושב על קאמבק.
פטר יאןפטר יאן
פטר יאן
(צילום: gettyimages)
במשקל קש, רוז נמאיונאס (4:10) נקמה בג'סיקה אנדראז' (8:20) על ההפסד הקודם וגברה עליה בהחלטת שופטים חצויה - 28:29, 29:28, 28:29. נמאיונאס הייתה קצת יותר מדויקת וזה מה שנתן לה את היתרון: "התחלתי מצוין, אך אז היא לחצה על 'כפתור הייאוש'. אבל נשארתי חזקה".
נמאיונאס, שהפסידה את התואר עם אותו הפסד לאנדראז', עשויה כעת לפגוש את האלופה הסינית ז'אנג ווילי.