מאמין שאפשר לזכות בזהב בטוקיו. לאבילנימאמין שאפשר לזכות בזהב בטוקיו. לאבילני
מאמין שאפשר לזכות בזהב בטוקיו. לאבילני
(צילום: AFP)
איגוד האתלטיקה בישראל המשיך גם היום (חמישי) לארח בעמוד הפייסבוק שלו אתלטים בכירים מהעולם, כאשר הפעם היה זה תורו של האלוף האולימפי מלונדון 2012 ושיאן העולם לשעבר בקפיצה במוט רנו לאבילני.
"אני לא חולם יותר על שיא העולם", הכריז לאבילני, שראה בתחילת השנה איך השבדי ארמנד דופלנטיס מנפץ לו את השיא (ואז שובר אותו שוב) והציב על 6.18 מטר. "יהיה לי קשה להשיג את זה, אבל אני מקווה שבשנה הבאה, אם תהיה לי הכנה טובה, אני אוכל לחלוף על פני שישה מטרים".
רנו לאבילני וארמנד דופלנטיס באליפות העולם בברליןרנו לאבילני וארמנד דופלנטיס באליפות העולם בברלין
רנו לאבילני וארמנד דופלנטיס באליפות העולם בברלין
(צילום: AP)
אתה חושב שזהב אולימפי זה משהו אפשרי מבחינתך?
"לזכות במדליית זהב אולימפית זה דבר אפשרי, כי לא צריך לזכות בה עם שיא עולם וזה יותר עניין של טקטיקה. אני יודע שזה יהיה קשה, אבל ביום אחד של תחרות כל דבר יכול לקרות".
איך הייתה התגובה שלך על דחיית האולימפיאדה?
"לא אגיד שהייתי שמח על כך, אבל יותר רגוע. זה היה בלתי אפשרי מבחינתנו להמשיך להתרכז ולהתאמן ככה, ולא ממש הייתה אפשרות בכלל לצאת מהבית, הכול היה סגור. הגוף עכשיו קצת במצב מוזר ואני מקווה שכולם יחזרו לכושר. אני מאמין שגם מבחינתי העונה הבאה תהיה מעניינת".
"אני עכשיו ממתין לראות מה יהיה ומתי יתחילו התחרויות. האם נוכל לטוס ממקום למקום ולהתחרות, כי אני מאמין שכבר באוגוסט ינסו לארגן תחרויות בינלאומיות. המטרה שלי היא להמשיך להתאמן ואז כשאהיה במצב של אימון נורמלי, אעשה עונה של שישה שבועות".

עד לא מזמן שיאן העולם. לאבילניעד לא מזמן שיאן העולם. לאבילני
עד לא מזמן שיאן העולם. לאבילני
(צילום: AP)
עונת האולמות תהיה מיוחדת, מה אתה מתכוון לעשות?
"אני הולך להתחרות גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם באולמות, זה יהיה מאוד מרגש ואני מקווה להיות בכושר ב-2021. אני אוהב מאוד להתחרות".
מה יותר נותן לך מוטיבציה, הגבהים או המדליות?
"כמובן המדליות. הן תמיד נותנות לי מוטיבציה, אתה תמיד שואף להגיע למדליית הזהב, וזה עוזר לי להגיע לגבהים. כדי לזכות במדליה צריך להיות חכם, צריך טקטיקה ויש את האינטנסיביות הזאת, זה מה שאני כל כך אוהב".