אנדריי מדבדב אחרי מדליית הארד באליפות העולם בהתעמלות מכשירים
(באדיבות איגוד ההתעמלות)
הישג נהדר להתעמלות הישראלית: אנדריי מדבדב סיים היום (ראשון) במקום השלישי בגמר תרגיל שולחן הקפיצות במסגרת אליפות העולם בהתעמלות מכשירים הנערכת ביפן, וזכה במדליית הארד.
סגן אלוף אירופה במכשיר זה קבע בקפיצה הראשונה שלו ציון של 14.533 נקודות, ומיד לאחר מכן השיג 14.766. הציון הממוצע שלו עמד על 14.649 נקודות, והוא דורג, כאמור, במקום השלישי - בגמר הראשון שלו אי פעם באליפות העולם.
6 צפייה בגלריה
אנדריי מדבדב
אנדריי מדבדב
מדבדב בפעולה במהלך הגמר
(צילום: רויטרס)
6 צפייה בגלריה
אנדריי מדבדב
אנדריי מדבדב
מדבדב והמדליה
(צילום: EPA)
6 צפייה בגלריה
אנדריי מדבדב
אנדריי מדבדב
הישג נהדר. מדבדב
(צילום: AFP)
מדבדב המתין עד אחרון המתעמלים, כאשר השמיני היה נזאר צ'פורניי האוקראיני, אלוף העולם לנוער שעלה לגמר עם התוצאה הטובה ביותר. למרות שהשיג ציון טוב בקפיצה הראשונה שלו, בשנייה הוא נפל עם הידיים על המזרן.
באותו רגע, הישראלי כבר היה יכול לפתוח בחגיגות. הוא נתן חיבוק חם למאמנו סרגיי וייסבורג, אבל גם הלך וניחם את יריבו. במדליית הזהב זכה לראשונה בקריירה הפליפיני קרלוס יולו עם 14.916 נקודות בממוצע. השלים את תמונת הפודיום היידנובו יונקורה היפני שקיבל 14.866 נקודות.
6 צפייה בגלריה
אנדריי מדבדב
אנדריי מדבדב
חיכה במתח עד לקפיצה האחרונה. מדבדב
(צילום: רויטרס)
"אני בעננים", אמר מדבדב בסיום התחרות. "כל-כך הרבה שנים לקח לי עד שהצלחתי להגיע למדליה היוקרתית הזאת באליפות העולם. לי לקח באמת הרבה זמן, וזה עושה את המדליה עוד יותר מתוקה. אני שמח שהצלחתי להתמודד עם הלחץ".
מדבדב חתם אליפות עולם נהדרת למשלחת הישראלית. אופיר נצר הפכה למתעמלת הראשונה בכחול-לבן בגמר שולחן הקפיצות, אותו סיימה שישית. אייל אינדיג בן ה-18 סיים 23 בתחרות הקרב-רב.

מטיפוס על עמודים למדליה באליפות העולם

מדבדב עלה לארץ מרוסיה בגיל 12, אבל החל את הקריירה הספורטיבית שלו עוד קודם לאחר שמשפחתו שמה לב שהוא נוהג לטפס על עמודים ולקפוץ מעל גדרות. הוא נשלח לאולם ההתעמלות המקומי והתאהב בענף.
6 צפייה בגלריה
ארטיום דולגופיאט ואנדריי מדבדב
ארטיום דולגופיאט ואנדריי מדבדב
מדבדב לצד דולגופיאט. ענף ההתעמלות הישראלי ממשיך לספק הישגים
(צילום: אורן אהרוני)
6 צפייה בגלריה
אנדריי מדבדב
אנדריי מדבדב
על הפודיום באליפות העולם
(צילום: EPA)
גם כשמשפחתו עלתה לארץ לא ויתר מדבדב על ההתעמלות, ובכל יום עשה את הדרך מחיפה לזיכרון יעקב כדי להתאמן. ב-2013 החליט לעשות את המעבר להדר יוסף כדי להתאמן לצד אלכס שטילוב, וההצלחות לא איחרו לבוא.
ב-2015 הוא דורג שביעי באליפות אירופה, ב-2017 סיים שמיני ושנה מאוחר יותר עלה לגמר וסיים חמישי. ב-2019 ו-2021 הצליח לעלות על הפודיום כדי לזכות במדליית הכסף בתחרות הגדולה ביותר ביבשת בשולחן הקפיצות.