השייטת האולימפית שי קקון ניצלה בסוף השבוע משריפה, שפרצה במתחם המגורים שלה במארסיי, והצילה את שכנתה, אישה מבוגרת, שהאש פרצה בביתה. קקון הייתה בדירה עם מאמנה, פבריציו לזריני, שנפגע משאיפת עשן ונלקח לבית החולים.
"בהתחלה לא שמנו לב למשהו מיוחד", שיתפה קקון. "הייתי בדירה במארסיי עם פבריציו ולואיז, שמתאמנת איתי, ונשמע דפיקה בדלת. כשפתחתי נכנס ענן עשן שחור, שמילא את כל המסדרון והשכנה אמרה שיש לה שריפה בבית. יצאנו מיד עם האישה אבל מתוך בלבול כנראה היא לקחה אותנו חזרה לדירה שלה במקום ללכת אל מחוץ למתחם. בשלב הזה כבר לא ראו שום דבר מרוב העשן".
2 צפייה בגלריה
שריפה שי קקון
שריפה שי קקון
השריפה בדירה
(צילום: איגוד השייט)
2 צפייה בגלריה
שי קקון
שי קקון
חוויה מטלטלת בהכנות למשחקים האולימפיים. קקון
(צילום: sailing energy)
"היה מאוחר מדי כדי לצאת במסדרון החוצה", המשיכה קקון לשחזר. "הרגשנו שאנחנו מתחילים להיחנק ופשוט משכנו את השכנה איתנו חזרה לדירה שלנו. יצאנו למרפסת, כי שם היה המקום היחיד שהצלחנו לנשום בו, הזעקנו את מכבי האש וחיכינו שיגיעו לחלץ אותנו".
כוחות כיבוי האש אכן הגיעו במהרה, והשלושה פונו לבית החולים הקרוב, שם נשאר לזריני להשגחה בעקבות שאיפת עשן. הוא שוחרר ביום למחרת. שכנתה של קקון עדיין מאושפזת.
קקון, שתתחרה בפריז בדגם ה-ILCA6, שוהה במארסיי, כחלק ממחנה האימונים לקראת האולימפיאדה בפריז. כבר היום היא תתחיל את תחרות שיוט המאמנים, אחת מתחרויות ההכנה למשחקים.
השייט הישראלי נרתם על מנת לסייע בהסברה
(ONE)