4 צפייה בגלריה
סמל האולימפיאדה
סמל האולימפיאדה
סמל האולימפיאדה
(רויטרס)
הספורט האולימפי נגד החלטת המועצה הלאומית לספורט לשינוי אמות המידה של כספי התמיכה. כפי שנחשף ב-ONE, בספורט הישראלי לא אהבו את ההחלטה לקבוע מבחני תמיכה חדשים ואמש (רביעי) התקיים מפגש חירום בוועד האולימפי בישראל, בו השתתפו יושבי הראש והמנכ”לים של איגודי הספורט האולימפיים. במפגש הביעו המשתתפים דאגה גדולה מהחלטת המועצה הלאומית לספורט על שינוי אמות המידה הקיימות להקצאת משאבים לאיגודים ולאגודות בישראל.
כזכור, ההחלטה התקבלה במועצה למרות התנגדות מצד כמה מחברי המועצה שייצגו את הספורט האולימפי. לטענתם, לא הוצגו בפניהם אמות המידה הסופיות שעברו סימולציה המשקפת את משמעויות השינוי לכל גופי הספורט על ידי גוף חיצוני, לא נקבעה ההפרדה תקציבית בין ענפי הספורט האולימפי והספורט שאינו אולימפי והיא התקבלה ברוב דחוק בו השתמש היו”ר אריק פינטו בקול הכפול שלו.
4 צפייה בגלריה
אריק פינטו
אריק פינטו
אריק פינטו
(שחר גרוס)
יחד עם יו”ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי, מנכ”ל הוועד האולימפי בישראל גילי לוסטיג ויו”ר ועדת הספורט של הוועד האולימפי יעל ארד, השתתפו בכנס ראשי האיגודים מענפי השחייה, ההתעמלות, הג'ודו, האתלטיקה, הטאקוונדו, האופניים, הבדמינטון, הבייסבול, הגולף, הטניס, החתירה, הכדורעף, הכדוריד, הכדורמים, הסיוף, הקאייקים, הקליעה, האיגרוף, ההיאבקות, ההחלקה על הקרח, הרוגבי והרכיבה.
במפגש הביעו המשתתפים תרעומת על הכוונה לממש את הטמעת אמות המידה החדשות רטרואקטיבית לעונת הספורט 2020/2021 המסתיימת בספטמבר הקרוב. ראשי הספורט הרבים שהשתתפו בדיון אינם מבינים כיצד ניתן להתאים את פעילות האיגודים והאגודות למבחנים שעדיין לא הופצו ותקופת יישומם מסתיימת בעוד כארבעה חודשים, כאשר בפועל לא ניתן כלל להשפיע על התוצאות - בוודאי כאשר מדובר בשנת קורונה בה היו מעט תחרויות והפעילות נעצרה בענפים רבים.
4 צפייה בגלריה
יגאל כרמי
יגאל כרמי
יגאל כרמי
(איציק בלניצקי)
גורמים שנכחו בישיבה ציינו כי לקראת ישיבת המועצה הלאומית לספורט, שהתקיימה לפני כחודש, טוענים שלא הוצג הנוסח הסופי של אמות המידה הכולל שינויים רבים כמו: קיטום גידול ענף בשנה ראשונה ושנייה. שינוי כמות התחרויות הנדרשת מספורטאי בשנה לארבע תחרויות ובונוס על שש תחרויות, ההפרדה התקציבית בין ענפי הספורט האולימפי והספורט שאינו אולימפי, הרחבת ההגנה לשנה שלישית, או רזרבות שיופנו לפרויקט המאמנים שמשמעותו תמיכה נוספת בתקציבי האגודות בישראל.
המשתתפים הדגישו ביתר שאת את נושא השקיפות והסימולציה האחידה, המביאה לידי ביטוי את נוסח המבחן בנוסחו הסופי, דבר שגורם לחוסר אמון בתהליך עצמו ובתוצאותיו. סימולציית עומק זו נדרשת בין היתר, כדי לבדוק את שיטות החישוב הענפיות כדי לשלול טעויות חישוביות בנוסחאות השונות. “למרות שסוכם מראש שגורם חיצוני יבצע סימוליה זו, החלטת המועצה התקבלה מבלי שבדיקה זו הוצגה”, כך נמסר.
4 צפייה בגלריה
יעל ארד יגאל כרמי חילי טרופר וגילי לוסטיג
יעל ארד יגאל כרמי חילי טרופר וגילי לוסטיג
יעל ארד יגאל כרמי חילי טרופר וגילי לוסטיג
(באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
בוועד האולימפי ציינו כי תהליך שינוי והתאמת אמות המידה בספורט הישראלי מתקיים כבר שנתיים ומטרתו ברוכה. ראשי הספורט מעריכים ומוקירים את פעילותו והשקעתו הרבה של אריק פינטו, יו”ר המועצה הלאומית לספורט, ומבקשים להקפיא את החלטת המועצה בנושא זה ולקיים דיון נוסף במועצה, וזאת לאחר שנושא ההפרדה בין הוועד האולימפי בישראל והתאחדות אילת לענפים שאינם אולימפיים בחלוקת התקציבים יוסדר כפי שסוכם, ותוצג בפני המועצה סימולציה מתוקפת. האיגודים דורשים לקיים דיון במועצה הלאומית לספורט ודרשו כי תהיה הפרדה בין תקציב הספורט האולימפי לספורט שאינו אולימפי.
זהבי מעניש את בנו אחרי שהחמיץ מול השער