4 צפייה בגלריה
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
(רויטרס)
דרמה אדירה בשייט RSX. יואב כהן פספס היום (שבת) את מדליית הארד בנקודה אחת בלבד, כאשר ניצח את שיוט המדליות וסיים במקום הרביעי הכללי. הישראלי היה קרוב מאוד לסנסציה אחרי שנראה היה שאיבד סיכוי, ובתום שיוט אדיר מבחינתו הביא הרבה כבוד אך לצערו נותר מחוץ לפודיום.
כהן דורג שביעי עם הכניסה לשיוט המדליות, כאשר מי שדורגו לפניו במקומות 6-2 התחרו על מקום בפודיום. במהלך השיוט לא פחות משלושה גולשים שדורגו לפני כהן פסלו. קיראן באדלו ההולנדי הבטיח את הזכייה בזהב עוד לפני שיוט המדליות, בי קון הסיני עקף את כהן בנקודה (76 לעומת 75) וזכה בארד, כאשר תומא גויאר זכה בכסף.
4 צפייה בגלריה
יואב כהן
יואב כהן
יואב כהן
(רויטרס)
כמו כן, גם שיוט המדליות ב-RSX התקיים, כאשר קטי ספיצ’קוב לה היה פער בלתי מחיק מהשלישייה הראשונה סיימה במקום האחרון את שיוט המדליות ובמקום השישי הכללי, במה שהשווה אותה להישג השיא של גולשת ישראלית במשחקים האולימפיים, כשהקודמת שעשתה זאת הייתה לי קורזיץ ב-2012.
במשלחת ציפו מספיצ’קוב להיאבק על מדליות וניתן היה לראות ביום השיוטים האחרון שלה שהיא בהחלט מסוגלת לזה, אך זה כבר היה מאוחר מדי והיא סיימה עם הופעה יחסית מאכזבת מבחינתה לאור הציפיות, כאשר בשיוט המדליות הגיעה שמינית לשני המצופים הראשונים ועשירית לשלושת האחרונים.
4 צפייה בגלריה
קטי ספיצ'קוב
קטי ספיצ'קוב
קטי ספיצ'קוב
(רויטרס)
לאחר עשרה שיוטים, הבטיחו שלוש הראשונות - לו יונשיו הסינית, אמה ווילסון הבריטית ושרלין פיקון הצרפתייה, את שלוש המדליות שכן הפער שהן פתחו משאר המתחרות גדול מדי. בסופו של דבר, פיקון ניצחה בשיוט המדליות, מה שהבטיח לה את המקום השני. לו יונשיו זכתה בכל זאת בזהב למרות שסיימה שלישית בשיוט האחרון, כאשר אמה ווילסון הבריטית הסתפקה בארד.
“תודה על המאמץ. תודה שניסיתם לגעת בשמיים. הפעם לא הצליח אז קדימה למארסיי 2024”, כך אמר אלכס גלעדי, חבר הוועד האולימפי הבינלאומי וסגן יו"ר וועדת התיאום לטוקיו 2020, לשייטי גלשני הרוח קטי ספיצ'קוב ויואב כהן. אלכס גלעדי הגיע להעניק את המדליות לזוכים - גברים ונשים בגלשני רוח, והגם שידע כבר אתמול שלא יהיה זוכה ישראלי, בכל זאת נסע כדי לעודד את ספיצ’קוב וכהן הישראלים.
4 צפייה בגלריה
אלכס גלעדי
אלכס גלעדי
אלכס גלעדי
(אסי ממן)
ביזנס אולימפי: מאיפה תגיע המדליה השניה?