4 צפייה בגלריה
יואב כהן
יואב כהן
יואב כהן
(רויטרס)
יואב כהן היה כל כך קרוב למדליה היום (שבת), אך למרות שסיים את שיוט המדליות במקום הראשון באופן מפתיע, סיים במקום הרביעי הכללי אחרי שפספס את המקום השלישי בנקודה אחת בלבד. קטי ספיצ’קוב סיימה במקום השישי הכללי והאחרון בשיוט המדליות. מאמן הגלישה גור שטיינברג סיכם את הקמפיין האולימפי שלהם, גם יואב כהן שיתף.
יואב כהן אמר: “כיף לסיים בהרגשה טובה, אבל אני עדיין כמובן מרגיש את ההחמצה בגלל הנקודה החסרה למדליה. עשיתי כל מה שיכולתי ושייט זה ספורט כזה הפכפך לפעמים. הלוואי שהיה לי עוד יום שיוט אחד והייתי יכול להתקדם עוד קצת, אבל אין מה לעשות. אני מודה לכולם בארץ”.
4 צפייה בגלריה
יואב כהן
יואב כהן
יואב כהן
(רויטרס)
גור שטיינברג אמר: “יואב נתן שיוט מדליות אדיר. בשייט חלק מהעסק זה התנאים בים, ובתנאים שלו יואב היה יכול להילחם על מדליה באמת. הפספוס של המדליה לא הגיע היום אלא קודם לכן. הוא הציג את היכולות שלו כשהתנאים היו נוחים יותר, ידענו שהטייפון שהגיע לאזור החוף יטרוף את הקלפים בתחילת השיוטים, אבל יואב עשה כל מה שהוא יכול במסגרת המצב והוא נתן לי הרגשה טובה כשהוא סיים ככה. הוא הוציא את הכי טוב שאפשר מהסיטואציה הזו”.
4 צפייה בגלריה
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
יואב כהן. צריך לדאוג לציוד חדש
(רויטרס)
היכולת של חניכו לאורך כל ימי התחרות והציפיות שיצר: “היינו נאבקים על מדליה אם היו תנאים יותר מגוונים. ראינו יכולות מצוינות שלו, אבל ברגע שמזג באוויר השתנה זה היה קשה יותר. אני לא מתחרט שאמרנו ‘יאללה נלך על מדליה’ כי חשבתי שזה קרוב והייתה הכנה טובה, אבל בסופו של דבר זה ברור שהוא לא נכשל. זו הופעה מרשימה של יואב”.
מאמן נבחרת הגברים סיכם את הקמפיין האולימפי שלו: “התחלנו את הקמפיין מנקודה נמוכה, השתפרנו, יואב פרץ בשנה האחרונה והוא עשה עבודה מדהימה. מקצועית, ידעתי שיואב יכול להיות קרוב למדליות. אז מדליה הוא לא השיג, אבל הוא תפקד, נלחם ונראה טוב. זה מסכם לנו ארבע שנים של עבודה בנבחרת שאני גאה בה. התחלנו עם נבחרת מאוד חלשה בבוגרים, לאט לאט העלנו את היכולת והגענו לרמה טובה שכל אחד בנבחרת בתנאים מסוימים יכול להיאבק על מדליה בכל תחרות. אני גאה בתהליך ואני מודה לכל הנבחרת, לכל הגולשים, לצוות המדהים מסביב ולאיגוד שעזרו לנו לאורך הדרך”.
4 צפייה בגלריה
גור שטיינברג
גור שטיינברג
גור שטיינברג
(חגי מיכאלי)
העתיד שלו בנבחרת: “בשבועות הקרובים אבחן אם יש לי היכולת להוביל קמפיין הישגי לפאריס 2024. אשב עם מנהלי האיגוד ונחשוב אם הולכים על עוד קמפיין או לא. אני לא פוסל כמובן, אבל נשב ונראה אם זה מתאים. לא נעשה שום דבר פזיז בתקופה הקרובה. יש עוד תחרות של פויל עוד שלושה שבועות. אם אחשוב שיש סיכוי להצליח בעוד קמפיין, אשאר. הקמפיין הזה נסגר”.
יו”ר איגוד השייט שי בובר סיכם: “אני לא זוכר דבר כזה בשייט. תסריט כזה ששלושה שמתחרים על מדליות נפסלים זה חריג. יואב נכנס למשחק תוך כדי ונלחם עם שיוט מדהים, אבל לצערנו הסיני סיים רביעי ולא חמישי. פער הנקודות לא הספיק לנו. זה היה יכול להיות סיפור לנכדים, במקום זה נשב ונחשוב מה צריך לעשות אחרת לקראת הקמפיין הבא בעוד שלוש שנים. כיף לסיים עם דרמה כזאת ולהילחם עד הסוף, יואב סיים רביעי שזה נהדר, רק חבל שבשייט לא מחלקים ארבע מדליות”.
אוהדי בית"ר בשיר מאיים לקראת הדרבי