2 צפייה בגלריה
יוסיין בולט נפרד מהמסלול בלונדון
יוסיין בולט נפרד מהמסלול בלונדון
יוסיין בולט נפרד מהמסלול בלונדון
(רויטרס)
האצן האגדי, יוסיין בולט, ללא ספק היה חסר במשחקים האולימפיים האחרונים בטוקיו ובגיל 35 הוא משוכנע כי אם היה חוזר מפרישה, היה זוכה במדליית זהב רביעית ברציפות בריצה ל-100 מטרים. הג’מייקני אמר ל-AFP כי זה היה מתסכל מאוד עבורו לצפות במשחקים מביתו, בזמן שבן ארצו פישל בריצה ומרסל ג’ייקובס זכה בזהב מדהים עבור איטליה.
“התגעגעתי מאוד לריצות ולמשחקים האולימפיים. חבל שלא הייתי שם”, אמר שיאן העולם המכהן. “אני חי עבור רגעים כאלה, כך שהיה לי קשה לצפות בריצה הזו. המאמן שלי אמר לי משהו לקראת סוף הקריירה – ‘אנשים לא נהיים מהירים יותר, אתה הופך לאיטי יותר’, אבל לא ראיתי את הדברים האלה ככה. למרות שזו האמת, כי אני לא רואה אצנים הופכים למהירים יותר. אבל מהצד שלי, הצבתי את הרף כל כך גבוה שאח”כ רק ירדתי בזמנים, אבל עבורי 9.80 שניות זה משהו שהייתי יכול לעשות (התוצאה שהספיקה לזהב)”.
2 צפייה בגלריה
יוסיין בולט
יוסיין בולט
יוסיין בולט
(רויטרס)
על הסיבה שבגינה פרש בסופו של דבר אמר בולט: “תמיד הופעתי לרגעים הגדולים, בסוף זה הכל עניין של מוטיבציה. השגתי הכל ועשיתי הכל בספורט הזה, כך שהעניין היה יותר מוטיבציה להמשיך. אני לא רואה מישהו בדור הנוכחי שהיה יכול לאתגר אותי או שיכול לשבור את השיאים שלי. לדעתי יש עוד כמה שנים טובות עד שמישהו יצליח לשבור את שיאי העולם שלי”.
לסיום התייחס לתנועת החגיגה המפורסמת שלו שזכתה לכינוי “הברק של בולט”: “אני חייב להגיד שלפעמים זה הופך לקצת… לא הייתי אומר מרגיז, אבל אני מבין שהבאתי את זה על עצמי. הקהל נהנה מאוד מהחגיגה הזו ומהתנועות שעשיתי, זו תמונה שהם לוקחים איתם לכל החיים, אני לא ממש שמח לעשות אותה אבל אני מבין שאני צריך כי זה משמח אנשים”.