3 צפייה בגלריה
מריו באלוטלי בנבחרת איטליה
מריו באלוטלי בנבחרת איטליה
מריו באלוטלי בנבחרת איטליה
(רויטרס)
מסתבר שלכל מדינה יש את ה”ליאור רפאלוב שלה”. מי היה מאמין, אבל אחרי שלוש שנים במהלכן הספיק לעבור בשש תחנות שונות, הדיון החם בימים אלה באיטליה הוא סביב דבר אחד – האם להחזיר את מריו באלוטלי לנבחרת. כל זאת מגיע לאחר כישלונה של אלופת אירופה להעפיל ישירות למונדיאל, כאשר בארץ המגף כבר חושבים על הפלייאוף המפלצתי שמחכה לנבחרת במרץ, כשנכון לרגע זה, היא סובלת ממשבר חלוצים עמוק.
הדיון סביב באלוטלי לא הגיע משום מקום. החלוץ בן ה-31 (כן, מרגיש שהוא איתנו כבר שני עשורים לפחות), חווה פריחה מחודשת העונה אחרי שנים קשות. אחרי שעבר בקיץ לאדTנה דמירספור הטורקית, “הילד הרע” של הכדורגל האיטלקי חווה פתיחת עונה נפלאה כשהוא עם חמישה שערים ושני בישולים ב-12 הופעות עד כה בליגה הטורקית.
3 צפייה בגלריה
באלוטלי מתלונן שהוא שומע את השירים הגזעניים
באלוטלי מתלונן שהוא שומע את השירים הגזעניים
באלוטלי מתלונן שהוא שומע את השירים הגזעניים
(רויטרס)
“יכולתי לעבור לסין, אבל רוברטו מנצ’יני שינה את דעתי” אמר באלוטלי בריאיון לאחרונה, “יש לי מערכת יחסים מצוינת איתו, תמיד הייתה לנו. הוא הסביר לי בדיוק מה הוא דורש ממני על מנת שאחזור לנבחרת. עכשיו כשאני במצב מצוין, הוא לא יכול להזמין אותי” הוסיף החלוץ.
הטענה של הקוראים להשיב לנבחרת את באלוטלי מתבססת בין היתר גם על משבר החלוצים העמוק בו מצויה האזורי, מה שלדעת רבים בה בעוכריה באיבוד המקום הראשון לשווייץ במחזור הסיום של קמפיין מוקדמות המונדיאל, כשבהיעדרם של צ’ירו אימובילה ומויסה קין הפצועים, הנבחרת שיחקה ללא חלוץ ‘9’ טבעי, שכן את העמדה תפס לורנצו אינסינייה ששיחק כחלוץ מדומה ולא הצליח לסייע למשחק ההתקפה בדרך ל-0:0 שהטיב עם אלופת אירופה של רוברטו מנצ’יני.
3 צפייה בגלריה
מריו באלוטלי
מריו באלוטלי
מריו באלוטלי
(GettyImages)
לאחרונה, גם אחיו של השחקן, אנוק ברואה (שם משפחתו השני של באלוטלי), התבטא באשר לסוגיה בכלי התקשורת השונים כשטען: “אנחנו לא כמו צרפת, אין לנו מגוון חלוצים כמו קארים בנזמה, קיליאן אמבפה ואוליבייה ז’ירו, עם כל הכבוד. זו הסיבה שלמריו יש מקום לכל הפחות כחלק מהסגל. זה מאכזב שכשזה מגיע למריו, אנשים לא מסתכלים על מה שהוא על המגרש, אלא יותר על מה שקורה מחוצה לו. הוא מבקיע יותר מהרבה שחקנים שכן זומנו”.