3 צפייה בגלריה
חילי טרופר
חילי טרופר
חילי טרופר
(איציק בלניצקי)
‏הרפורמה יוצאת לדרך. המועצה הלאומית לספורט העבירה היום (שני) את הקריטריונים החדשים לחלוקת כספי התמיכה לספורט הישראלי, כאשר בדיון מכריע שנערך במסגרתה אושר הנוסח הסופי של מדיניות התקצוב החדשה ושל תכנית המתקנים.
לפי ההחלטה, תקצוב האיגודים ישתנה בהתאם להצלחת הענפים הללו, בהחלטה שהעביר השר חילי טרופר. רכיב ההישגים יהיה משמעותי יותר כך שכל ענף ספורט שיזכה להישגים יקבל תקציבים גבוהים יותר מהמדינה. כזכור, ההחלטה עברה למרות שהיו התנגדויות רבות לה בספורט הישראלי.
בנוסף, המועצה הלאומית לספורט העבירה את עקרונות תוכנית המתקנים 2030, מתוך כוונה להעלות הילוך בבניית אצטדיונים מוארים, אולמות ובריכות שחייה. התוכנית החדשה, בדומה לקודמותיה, תהיה בהיקף של כשלושה מיליארד שקל, עם השקעה שנתית של כ-256 מיליון שקלים לשנה ועוד 50 מיליון שקל לחברה הערבית.
שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מסר: “אני מברך על העברת הרפורמה החדשה של משרד התרבות והספורט בתקצוב הספורט הישראלי. הרפורמה החדשה שכוללת את תכנית המתקנים ואת מדיניות התקצוב החדשה, משקפת מהפכה שבתוכה חיזוק של נשים בספורט, קידום אנשים עם מוגבלות וחיזוק והגדלת הספורט בפריפריה”.
3 צפייה בגלריה
חילי טרופר
חילי טרופר
חילי טרופר
(איציק בלניצקי)
לדברי השר: “מדיניות התקצוב החדשה תשים דגש על מצוינות ועל עידוד הישגיות ואת תוצאותיה החיוביות תפגוש החברה הישראלית בשנים הבאות. אני שמח על כך שהמועצה הלאומית לספורט הביעה גם היא תמיכה בדרך ובתכנית שקידמנו במשרד התרבות והספורט. אני מבקש להודות לחברים על היותם שותפים ברצון ובשאיפה להצלחת והעצמת הספורט הישראלי. מדובר בבשורה אדירה לכלל הספורט הישראלי”.
יו”ר המועצה הלאומית לספורט, אריק פינטו, עמל בימים האחרונים כדי לפתור את המחלוקות מול בכירי הספורט הישראלי ונעשו שינויים בקריטריונים לאור ההתנגדויות הרבות לשינוי אמות המידה בכספי התמיכה מצד ארגונים רבים בספורט הישראלי.
3 צפייה בגלריה
אריק פינטו
אריק פינטו
אריק פינטו
(שחר גרוס)
במשרד התרבות והספורט ישבו עם כל נציג במועצה הלאומית לספורט והראו לו את הסימולציה, כאשר גם בדיון עצמו חברי המועצה קיבלו סקירה איך זה ייראה בפועל. לאחר מכן נערכה ההצבעה ובה 9 היו בעד ו-2 נמנעו. באשר לתוכנית המתקנים, היא אושרה פה אחד.
לאחר אישור התוכניות, אריק פינטו אמר: “שתי תוכניות מרכזיות יוצאות לדרך והן תוכניות טובות. גם מבחני התמיכה הכספי וגם תוכנית המתקנים הם בשורה לספורט הישראלי”. גורם במשרד התרבות והספורט הוסיף: “בסוף כולם הבינו שזו התוכנית האופטימלית ושצריך להתפשר על משהו. ניתן מענה לצרכים נוספים אחרים. עבדנו קשה מאוד כדי לאשר זאת. נצטרך לשפר את השקיפות וכל גוף שירצה לראות את הסימולציה מוזמן לעשות זאת ולקבל את כל המידע הרלוונטי להם כיצד תיראה חלוקת התקציבים העתידית”.