6 צפייה בגלריה
צ'אבי
צ'אבי
צ'אבי
(רויטרס)
אחרי שרשם הופעת בכורה מוצלחת על הקווים בברצלונה עם 0:1 בדרבי על אספניול, צ’אבי עומד בפני אחד המשחקים החשובים ביותר עבור המועדון בשנים האחרונות. הערב (שלישי, 22:00) הקטלונים יפגשו את בנפיקה ליסבון בקאמפ נואו במאבק ישיר על העלייה לשמינית גמר ליגת האלופות.
אתמול, במסע”ת לקראת המשחק מול בנפיקה, סיפר צ’אבי: “אני רואה אותנו מנצחים. למה שאחשוב אחרת? אני מתכונן היטב למשחק, זו הזדמנות בשבילנו להעפיל לשמינית הגמר. אני חיובי, זו הזדמנות בשבילנו. כמובן שהדרך חשובה לי יותר מכל תוצאה כזו או אחרת, אבל המטרה שלנו היא לנצח. איך הגענו למצב הזה? זה מאוד פשוט: הפסדנו לבאיירן ובנפיקה”.
6 צפייה בגלריה
צ'אבי מרוצה
צ'אבי מרוצה
צ'אבי מרוצה
(רויטרס)
על היריבה בנפיקה אמר צ’אבי: “זו קבוצה נהדרת. ז’ורז’ה ז'סוס נראה לי מאמן מצוין ויש לו שחקנים נהדרים. אנחנו מדברים על קבוצה ברמה גבוהה, אבל נתכנן את המשחק כדי לנצח אותו. אנחנו יודעים שיהיו זמנים במשחק שבהם נסבול”.
על השאלה איך הוא ישן בלילות מאז הגיע לבארסה ענה המאמן: “אני ישן טוב יותר מבעבר. אבל אולי זה בגלל שאני יותר עייף. הסברתי לשחקנים את הערכים שלי ואת מודל המשחק שמאפיין אותי. איך לתקוף, איך להגן, אבל קודם כל הדרך של ברצלונה היא ליזום”.
6 צפייה בגלריה
צ'אבי
צ'אבי
צ'אבי
(La Liga)
על מצב ההתקפה של הקבוצה אמר המאמן: “יש לנו גולרים, אני חושב שהשחקנים מהקו השני צריכים לעזור לנו מאוד. לא רק החלוצים צריכים להבקיע, זה עניין של כל השחקנים. אני אדאג אם לא נייצר הזדמנויות”.
צ’אבי נשאל על היעדר פיזיות בקישור של בארסה והשיב: “יש לנו שחקנים פיזיים, פרנקי דה יונג מרהיב מהבחינה הזאת. גם ניקו, בלי להיות יותר מדי חזק הוא מחלץ המון כדורים. פדרי מצליח לחלץ המון כדורים. לא חייב שהם יהיו שני מטר ו-85 ק”ג, אבל יש לנו גם שחקנים חזקים”.
6 צפייה בגלריה
פרנקי דה יונג
פרנקי דה יונג
פרנקי דה יונג
(La Liga)
על השוער מארק טר שטגן אמר צ’אבי: “לכל שחקן יש את היכולת לצאת ממצבי לחץ, בשבילי הוא בין שלושת השוערים הטובים בעולם, גם ביכולות השוערות וגם במשחק הרגל. הוא הפתיע אותי, הוא לא קפטן אבל יש לו את היכולות לכך. אני מאוד שמח שיש לי אותו בקבוצה”.
על כך שהוא עומד על הקווים של בארסה: “אני מאוד שמח ומאושר. אני מרגיש גאה. אני חושב שהשחקנים שלנו הכי טובים בעולם, אבל הם צריכים להוכיח את זה. אנחנו צריכים לשאוף למצוינות. המאמן הוא חלק מהותי כדי להעביר את הרעיון. הוא המנהיג הרוחני של הקבוצה. צריך לארגן אותם, לשכנע אותם. זה בסיסי אבל הגיבורים הם השחקנים. אני רוצה שהם יהיו שמחים ומרוצים”.
6 צפייה בגלריה
מארק-אנדרה טר שטגן
מארק-אנדרה טר שטגן
מארק-אנדרה טר שטגן
(La Liga)
על הדרבי מול אספניול אמר המאמן: “תודה על האווירה בשבת. האוהדים היו נהדרים. האווירה הכי טובה שראיתי בקאמפ נואו בחיי. אני מבקש מכם לבוא לעזור לנו ולעודד אותנו. זו חייבת להיות אווירה מחשמלת”.
על שיתופו האפשרי של דמבלה אמר המאמן: “אנחנו צריכים לראות איך זה מתפתח, צריך לראות איך הוא ירגיש היום, אנחנו לא רוצים שהוא ייפצע שוב. לפעמים השחקנים לוקחים סיכונים, אבל זה תלוי בהרגשה שלהם ובאיך הם מכירים את עצמם. ניקו ומינגסה יהיו כשירים למשחק”.
6 צפייה בגלריה
אוסמן דמבלה
אוסמן דמבלה
אוסמן דמבלה
(רויטרס)
על פדרי אמר צ’אבי: “צריך לראות איך הוא מתקדם ובכך החזרה שלו תלויה. שמחתי מאוד שהוא זכה בגולדן בוי כי ההופעות שלו היו יוצאות דופן. הוא ראוי לכך, זה פרס חשוב ובעל יוקרה גדולה. אני שמח בשבילו כי הוא עובר תקופה קשה בשל הפציעה. זו פציעה לא קלה. הוא שחקן מפתח עבורנו. אני לא יודע מתי הוא יחזור אבל אנחנו מקווים שזה יהיה כמה שיותר מהר”.
סיבה לאופטימיות: מבט על הבכורה של צ'אבי