5 צפייה בגלריה
רונאלדו ומסי
רונאלדו ומסי
רונאלדו ומסי
(רויטרס)
ליאו מסי, שעזב לפני כשלושה חודשים בטונים צורמים את ברצלונה והחל את השלב החדש בקריירה שלו בפאריס סן ז’רמן, הגיע לחדר הלבשה חדש עם חברים כמו ניימאר ואנחל די מריה וגם אויבים מהעבר כמו סרחיו ראמוס. בראיון מיוחד למארקה המדרידאי רגע לאחר שכבש את שער הבכורה בליגה הצרפתית, הוא פתח הכל – על קבוצתו החדשה, קבוצתו הישנה ומאמנה החדש צ’אבי, השחקנים אותם פגש בצרפת, היריבויות, הרגשות, המטרות העונה והעתיד.
מסי נשאל בין השאר על הסיכויים של קבוצתו לזכות בצ’מפיונס העונה ועל כך שאיתו, עם אמבפה ועם ניימאר הקבוצה נחשבת פייבוריטית אמר: “כולם אומרים שאנחנו הפייבוריטים הגדולים ביותר לזכות בצ’מפיונס ואני לא אכחיש שאנחנו בין המועמדים המובילים, אבל אנחנו צריכים עוד דברים כדי להיות קבוצה חזקה באמת. אנחנו צריכים לסיים להתגבש כקבוצה ויש לנו את היתרון שיש לנו שחקנים גדולים שיכולים לעשות את זה. אבל אנחנו לא המועמדים היחידים לזכייה, יש קבוצות גדולות אחרות. ליגת האלופות הוא מפעל קשה מאוד וזה מה שעושה את זה יפה ומיוחד. הקבוצות הכי טובות נמצאות שם וזה נהיה מסובך יותר ויותר. כן, אנחנו בין המועמדים, אבל לא היחידים”
כשנשאל מי לדעתו המועמדות הבולטות האחרות, ענה הארגנטינאי: “היום ליברפול טובה מאוד, היא חזרה להיות ליברפול שזכתה בליגת האלופות. ואז יש את סיטי, באיירן, ריאל מדריד, אתלטיקו… יש הרבה קבוצות שיכולות להיאבק על זכייה בצ’מפיונס, זו אחת העונות הכי שוויוניות ותחרותיות בשנים האחרונות כי יש כמה מועדונים שיכולים לזכות”.
5 צפייה בגלריה
ליאו מסי חוגג
ליאו מסי חוגג
ליאו מסי חוגג
(רויטרס)
ומה הוא חושב על הסיכויים של ברצלונה? “בארסה עוברת תהליך של בנייה מחדש עם קבוצה שיש בה הרבה שחקנים צעירים.. היום אני חושב שיש קבוצות טובות יותר מברצלונה, אבל למרות שהם נותנים את הרושם הזה, זה לא אומר שבהמשך הם לא יהיו מסוגלים להיאבק, כי אנחנו חיייבים לקחת בחשבון את ההגעה של צ’אבי, הציפיות החדשות והיכולת של כמה שחקנים שאינם זמינים כרגע להתאושש מפציעות”.
כשנשאל אם הוא מתגעגע למאבקים עם כריסטיאנו רונאלדו ענה: “עבר הרבה זמן מאז ששיחקנו באותה ליגה. התחרינו כיחידים וכחלק מקבוצות על אותן מטרות. זה היה שלב יפה עבור שנינו וגם עבור האוהדים שנהנו מזה מאוד. זה זיכרון יפה שיישאר בהיסטוריה של הכדורגל”.
5 צפייה בגלריה
ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו בקלאסיקו. הרבה זמן עבר
ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו בקלאסיקו. הרבה זמן עבר
ליאו מסי וכריסטיאנו רונאלדו בקלאסיקו. הרבה זמן עבר
(רויטרס)
כשנשאל על האמירה שכל-כך הרבה שחקנים גדולים, כמו שיש בחדר ההלבשה של פ.ס.ז’, לא יכולים להסתדר ביחד, אמר: “היה לי המזל להגיע לחדר הלבשה עם שחקנים מאוד טובים ואנשים מאוד טובים. זה הכי חשוב. ההתאקלמות שלי הייתה מהירה מאוד. זה נכון שבהתחלה זה היה מוזר, מצד אחד יש את הקושי של לעבור למקום חדש אחרי כל-כך הרבה שנים באותו מקום, אבל מצד שני זה היה קל כי הכרתי הרבה שחקנים ומדברים שם הרבה ספרדית. זה חדר הלבשה עם קשרים קרובים, אפשר לראות את זה מבחוץ ואני יכול לאשר את זה מבפנים”.
כשנשאל על העובדה שאחרי היריבות הגדולה בספרד, כעת הוא חולק את חדר ההלבשה עם סרחיו ראמוס, סיפר הפרעוש: “בהתחלה זה היה מוזר אחרי כל-כך הרבה שנים של יריבות, היינו שני הקפטנים של ברצלונה ושל מדריד, שיחקנו בכל כך הרבה משחקי קלאסיקו, כל-כך הרבה מאבקים שהיו לנו על המגרש… אבל הדברים תמיד נשארו על המגרש ותמיד כיבדנו זה את זה. לקבל אותו היום כשותף זה הצגה. לאט לאט הוא מצטרף אלינו ואני מקווה שהוא ישחק כמה שיותר מהר כי הוא יהיה חלק משמעותי מהמאבק על המטרות שלנו. הכרתי אותו לפני זה, זה נכון שלא היו לנו שיחות ארוכות, אבל דרכינו הצטלבו בליגה פעמים רבות ודיברנו יותר מפעם אחת. הייתה לי תפיסה של האדם שהוא, היו לי שחקנים בקבוצה ששיחקו איתו בנבחרת ספרד, אז הכרתי אותו. ועכשיו כשיש לנו יותר קשר פה בפאריס אני רואה שהוא אדם נהדר”.
5 צפייה בגלריה
סרחיו ראמוס תופס את ליאו מסי
סרחיו ראמוס תופס את ליאו מסי
סרחיו ראמוס תופס את ליאו מסי
(La Liga)
כשנשאל על מינוי של צ’אבי למאמנה החדש של ברצלונה אמר: “זה יכול לתרום הרבה. הוא מאמן שיודע הרבה ומכיר את הקבוצה בצורה מושלמת. הוא החזיר את התקווה לברצלונה כי הוא אדם שזוכה להרבה כבוד מהשחקנים ומהקהל. הוא יהיה מאמן חשוב מאוד לצעירים כי הוא יוכל ללמד אותם. עם צ’אבי ברצלונה תצמח, אין לי ספק בכך. בירכתי אותו על המעבר ואני מאחל לו רק טוב. אני בטוח שהוא יצליח כי הוא עובד קשה ויודע הרבה”.
כשנשאל אם המצב של ברצלונה כרגע מעציב אותו הוא ענה: “כן, ברור. “אני תמיד רוצה את הטוב ביותר עבור ברצלונה, אני אוהב אפילו שאני לא משחק שם כרגע. יש לי חברים שם בקבוצה ואני רוצה שהם יצליחו. יש עדיין דרך ארוכה העונה ואין לי ספק שברצלונה תחזור לעצמה ותעלה בטבלה”.
כשהתבקש להתייחס לאמירתו של לאפורטה לפיה הוא עוד יחזור יום אחד לברצלונה ענה מסי קודם “כשחקן?”, וכשנאמר לו שהאמירה לא הייתה ספציפית לתפקיד ענה: “תמיד אמרתי שיום אחד אחזור לברצלונה, כי זה הבית שלי ואני הולך לחיות שם. ברור שאם אוכל לתרום ולעזור למועדון, אשמח מאוד לחזור”.
5 צפייה בגלריה
צ'אבי וליאו מסי
צ'אבי וליאו מסי
צ'אבי וליאו מסי
(רויטרס)
כתבי המארקה המדרידאי שאלו את מסי, מטבע הדברים, על האפשרות שאמבפה יגיע לריאל מדריד בשנה הבאה. הארגנטינאי הגיב בכנות: “האמת היא שאני לא יודע. רק הוא יודע מה יש לו בראש ומה הוא הולך לעשות. אני רק יכול להגיד שאני שמח שהוא נשאר איתנו השהנה. הוא שחקן חשוב מאוד עבורנו כדי להילחם על המטרות שיש לנו. הראש שלו 100% במטרות שלנו. בהמשך הוא יחליט מה הוא יעשה כשהעונה תיגמר. האמת היא שאני לא יודע מה יקרה”.
על הזכייה בפיצ’יצ’י (מלכות השערים בליגה הספרדית) בעונה שעברה בפעם השמינית – שיא כל הזמנים בספרד: “האמת היא שזה משוגע שזכיתי בכל-כך הרבה תארי פיצ’יצ’י. היה נראה לי בלתי אפשרי שאשווה את שש הזכיות של זארה, ועוד פחות סביר שאעבור אותו. זה דבר מדהים”.
כשנשאל על כך שעם עזיבת הליגה הספרדית הוא הותיר מאחור את השיא הזה ועוד שיאים אחרים שספק אם יישברו, ענה: “היום, כשאני בפאריס, אני לא נותן לזה את הערך שבאמת יש לזה. יש לנו משחק כל שלושה ימים, ואין זמן לחשוב על זה. אתה חושב על המשחק שמגיע ועל השגת היעדים והאתגרים שהצבנו לעצמנו. כשאפרוש ואתחיל להסתכל על כל השיאים שהיה לי המזל לשבור, אז אתן לזה את הערך שבאמת יש לזה. להסתכל על זה לאחור יהיה דבר נפלא”.