2 צפייה בגלריה
דימיטרי פאייט אחרי פגיעת הבקבוק בראשו
דימיטרי פאייט אחרי פגיעת הבקבוק בראשו
דימיטרי פאייט אחרי פגיעת הבקבוק בראשו
(רויטרס)
הכדורגל הצרפתי עומד בימים האחרונים במוקד סערה גדולה בעקבות אירועי המשחק בין מארסיי וליון. כזכור, במהלך המשחק הושלך בקבוק מים שפגע בראשו של דימיטרי פאייט, שחקנה של מארסיי, שניגש להרים כדור קרן. בעקבות כך פוצץ המשחק ולא חודש לאחר דקות ארוכות של חוסר ודאות. המקרה הצטרף לשורה לא קטנה של מקרי אלימות במגרשי הכדורגל בצרפת מתחילת העונה. בעקבות כך, התכנסו היום (שלישי) שר הפנים, החינוך והספורט במדינה, כדי לדון ולמצוא פתרון.
בהתייחסות למקרה הספציפי בליון, דרש התובע המקומי עונש חמור במיוחד כנגד האוהד שהשליך את הבקבוק. התובע דרש כי האוהד יספוג עונש מאסר של שישה חודשים בפועל ובמקביל יורחק ממגרשי הכדורגל לחמש שנים. “זה היה מעשה אלימות מכוון, הסרטון מוכיח זאת”, אמר התובע. “הוא הסתכל סביבו, הסתיר את פניו עם כובע הקפוצ’ון, הביט לצדדים, זרק את הבקבוק וצהל לנוכח הפגיעה. לאחר מכן, כשנחקר במשטרה, שינה את גרסאותיו”.
2 צפייה בגלריה
דימיטרי פאייה יורד מהמגרש
דימיטרי פאייה יורד מהמגרש
דימיטרי פאייה יורד מהמגרש
(רויטרס)
התובע הוסיף ואמר: “זה לא מעשה של אוהדים אלא של אלימים. יש את ההרגשה שאפשר להשליך בקבוק ולצאת בלי עונש. הוא זרק את הבקבוק ולא חשב שהוא ייענש על כך, הוא אפילו לא עזב את האצטדיון כי הוא חשב שהמשחק יימשך. בחקירת המשטרה הוא הודה כי עשה זאת כדי להלחיץ את פאייט והוא הצליח. פאייט הודה שהוא פוחד ללכת להגביה קרנות כעת. להיות לבד מול 5,000 אנשים, הוא חטף חצי קילו בראש, זה יכול להרוג. עלינו להגן על השחקנים, אחרת זה ייגמר במקרה קשה”.
עורך דינו של הנאשם, שנכח במקום, היה סבור כי דרישותיו של התובע חמורות מדי: "אתה מגזים בכך שאתה מבקש את שישה חודשי המאסר האלה. לקורבן לא קרה כלום ואתה רוצה שישה חודשי מאסר?!". יש לציין כי בכל מקרה הוחלט על החמרת הענישה, שיפור האבטחה במגרשים, הפעלת מצלמות באצטדיונים וייתכן גם פריסת רשתות לפני היציעים.