3 צפייה בגלריה
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
(רדאד ג'בארה)
מכבי תל אביב יצאה באופן פומבי נגד נגד ההחלטה של המשטרה לאסור על הכנסת ציוד עידוד לאצטדיון בלומפילד. המשטרה מצידה הודיעה כי תגביל את הכנסת סוגי ציוד העידוד לאצטדיון ביפו בעקבות הבערת אבוקות ואמצעים פירוטכניים ויידוי חפצים למגרש. ההסבר לכך הוא שבמשחק האחרון במגרש נפגעו מספר אוהדים ונזקקו לטיפול רפואי בעקבות השלכת חפצים, והמשחק הופסק מספר פעמים על ידי השופט. למרות זאת, אוהדי מכבי ת”א הצליחו להכניס אבוקות והדליקו אותם בפתיחת המשחק, במה שגרם לעצירתו למשך כמה דקות בעקבות העשן שמילא את האצטדיון.
קודם לכן, הצהובים כתבו על ההחלטה לאסור הכנסת ציוד: “מכבי תל אביב משקיעה מאמצים רבים במניעת אלימות וגזענות באצטדיון ומחוצה לו. המועדון מצר על ההחלטה לאסור על הכנסת ציוד עידוד לאצטדיון בלומפילד במשחק הערב. אנו מצפים להכיר במאמצינו הרבים ולא להעניש את הקבוצה והקהל. אנו פועלים לשינוי ההחלטה ומקווים מאוד שתשונה כבר לקראת המשחק הערב במסגרת הקונפרנס ליג, וכמובן בכל יתר משחקי הבית העונה”.
3 צפייה בגלריה
השחקנים בצל האבוקות
השחקנים בצל האבוקות
השחקנים בצל האבוקות
(רדאד ג'בארה)
לאחר מכן הצהובים הודיעו כי הצליחו להשיג אישור על הכנסת תופים בלבד: “אחרי מאמצים רבים אושר להכניס תופים ליציעים ועכשיו זה הזמן של כולנו לתת את הכל והקול”. יש לציין כי ההחלטה שלא להכניס ציוד עידוד למגרשים היא גורפת על כל המשחקים באצטדיון בלומפילד ולא רק על משחקה של מכבי ת”א, וכך יהיה גם במשחק של הפועל ת”א מול מכבי חיפה ביום ראשון, עד שההחלטה תשתנה. במשטרה למעשה הגבילו את הכנסת הציוד לבלומפילד בעקבות האירועים האחרונים ולכן ההחלטה הזו התקבלה עד להודעה חדשה.
3 צפייה בגלריה
אלכסנדר שלאגר בצל האבוקות
אלכסנדר שלאגר בצל האבוקות
אלכסנדר שלאגר בצל האבוקות
(רדאד ג'בארה)
במשטרה הוסיפו: “בהערכת מצב מיוחדת שקיים מפקד מרחב יפתח במשטרה, ניצב משנה חיים בובליל, נקבע כי במסגרת הפקת הלקחים מהאירועים האחרונים ובמטרה לשמור על שלום הציבור, הוחלט להגביל, עד להודעה חדשה, הכנסת סוגי ציוד עידוד למגרש וזאת, עד לבחינה מחודשת ומעמיקה של הנושא. במשטרת ישראל מבהירים כי הגבלה זו איננה מהווה ענישה, אלא מהלך מחייב למנוע פגיעה וסכנת חיים לקהל המגיע למגרש”.
כאמור, הדבר לא מנע מאוהדי מכבי ת”א להכניס אבוקות לבלומפילד וכמה מהם גם נדלקו ביציעים וגרמו לעשן כבד באצטדיון שפגע בניראות, וחייב את שופט המשחק לעצור את ההתמודדות למשך מספר דקות.
יצחקי וז'ראלדש מסכמים לקראת לאסק