4 צפייה בגלריה
גיא גודס. פתיחה רעה לנבחרת שלו
גיא גודס. פתיחה רעה לנבחרת שלו
גיא גודס. פתיחה רעה לנבחרת שלו
(איציק בלניצקי)
כמו שצריך. נבחרת ישראל בכדורסל פתחה את המסע למונדובסאסקט ברגל ימין, כאשר שחקניו של גיא גודס ניצחו 61:69 את נבחרת פולין במחזור הראשון של שלב המוקדמות בבית 4.
מאמן הנבחרת, גיא גודס, אמר בסיום: “הפולנים היו מאוד אגרסיביים ועשו דברים שהיה קשה לנו להתאים את עצמנו אליהם. ברבע השני נתנו יותר אנרגיה וסגרנו את הפער. מהרבע השני עד סיום המשחק לקחנו שליטה. זה לא היה משחק יפה, לקח זמן לבנות כימיה אחרי הרבה זמן שהשחקנים לא נפגשו. בסופו של דבר, אני שמח מאוד ממה שהשחקנים עשו על הפרקט וזה היה חשוב להתחיל את הקמפיין עם ניצחון. ההתרגשות לפני המשחק הייתה עקב כך שהרבה זמן לא שיחקנו ביחד הרבה זמן”.
4 צפייה בגלריה
גיא גודס
גיא גודס
גיא גודס
(איציק בלניצקי)
עוד הוסיף המאמן: “שינינו דברים, השחקנים מהספסל הגיעו ועזרו לנו לסגור את הפער. אחר כך פולין הייתה צריכה לרדוף אחרינו. בסופו של דבר היינו צריכים להתאים את עצמנו, לא היה לנו סקאוטינג, זה מאמן חדש וקבוצה חדשה. לפעמים אתה צריך רק להגיב תוך כדי המשחק ולהתאים את עצמך. צריך לתת לפולנים קרדיט על כך וגם לתת קרדיט לשחקנים שלי שחזרו למשחק. זה הכדורסל, צריך לדעת להתחשב בנסיבות, ניצחנו וזאת השורה התחתונה, זה הכי חשוב. בכדורסל כשיש לך תכנית ואז המשחק מתחיל, לפעמים התוכנית הולכת לזבל”.
גודס התייחס לשחקנים שבלטו בכחול-לבן: “ים מדר שיחק נהדר וגיא פניני נתן שקט לשחקנים סביבו. זאת החוזקה של הנבחרת שלנו, יש לנו הרבה שחקנים איכותיים ובכל פעם יכולים לבוא שחקנים אחרים שיעשו את ההבדל עבורנו. גיא פניני חשוב לכדורסל הישראלי, אני לא מופתע. החוכמה של גיא היא לעשות את המהלכים החשובים. זה האיי קיו כדורסל שלו ובגלל זה בגיל 38 הוא משחק כדורסל ונהנה. הוא נותן ביטחון לחברה הצעירים וכיף לאמן שחקנים שלא נלחצים ויודעים לעשות את המהלך הנכון”.
4 צפייה בגלריה
גיא פניני
גיא פניני
גיא פניני
(איציק בלניצקי)
עוד הוסיף מאמן הנבחרת: “אמרתי לשחקנים תודה רבה בחדר ההלבשה. זאת הרגשה מדהימה, החברה קיבלו אותי בחום ואהבה. ניצחנו משחק לא קל ומפה אנחנו ממשיכים קדימה. ים כישרון, אין הרבה מה להגיד. יש נו הרבה חברה צעירים שיהיו העתיד של הנבחרת בשנים הקרובות. אנחנו מרגישים בשלים לעשות דברים יפים בשביל הנבחרת. היינו בסוג של סיטואציה לא פשוטה שהפולנים נתנו את האגרוף הראשון והיה צריך להתאושש ולקום חזרה. העלנו את האגרסיביות שלנו והתאמנו את עצמנו, אני חושב שזה עשה את השינוי. לא היה מישהו מעל כולם, זה הגיוני למשחק ראשון. יש לחץ, שחקנים חזרו מפציעות, יש כל כך הרבה פרמטרים שהם חלק ממשחק כדורסל”.
גודס הוסיף: "כל המשחקים בתחילת החלונות הם קשים. במיוחד מול שיטה חדשה ומאמן חדש. הם פתחו אגרסיבי מאוד, עשו טראפים ולקח לנו זמן להתמודד עם זה. אני שמח שזה לקח לנו רק רבע אחד והגל השני בא מהספסל ונתן לנו אנרגיה, סגרנו את הפער שהם פתחו ושלטנו על המשחק עד לסיום. זה לא היה יפה, וזה קשה לבנות כימיה בשלושה ימים, אבל אני שמח מההגנה שלנו כקבוצה, עשינו טעויות בריבאונד ועם קצת חדירות וסגירות רעות, אבל אני שמח ממה שהשחקנים עשו על המגרש. זה היה חשוב להתחיל עם ניצחון”.
המאמן הלאומי סיכם: “הפתיחה הרעה שלנו גרמה לנו להתחיל מחדש וגרמה לנו לחשוב מחדש. ים שיחק טוב מאוד, וגיא עם ההחלטות הטובות שלו והשקט שהוא השרה על השחקנים האחרים הרגיע את המשחק. יש לנו הרבה שחקנים כאלה. במשחק הבא זה יכול להיות שחקנים אחרים, זה הכוח של הנבחרת הזאת. אמרתי לשחקנים תודה רבה בחדר ההלבשה. זה משחק ראשון שלי בחלון, החבר'ה קיבלו אותי בחום ואהבה, זה הרגשה מדהימה לצלוח משחק קשה. גיא פניני לא הפתיע אותי, החוכמה שלו לשחק בלי לזוז יותר מדי ולעשות את המהלכים החשובים. לתת מסירה קטנה לג'ייק ללייאפ. הוא נותן הרבה מהניסיון שלו. זה כיף".
גל מקל, שבלט בשורות הנבחרת שיתף: “אני חושב שפשוט עשינו הרבה טעויות בהתחלה, נתנו להם לרוץ ולעשות נקודות קלות. כשהתרגלנו לאגרסיביות שלהם, שיפרנו את המשחק שלנו גם הגנתית וגם התקפית והשגנו את הניצחון. יש ימים שדברים מסוימים פחות הולכים אז אתה רוצה להביא דברים אחרים. אני מרגיש טוב עם הקליעה שלי ורק צריך לזרוק יותר. התחלתי קצת מהוסס היום ולאט לאט התחלתי להביא את הדברים. אסטוניה נבחרת טובה, הם לא ניצחו רק אותנו. קשה לשחק שם, הם תנועתיים, אינטנסיביים וקולעים משלוש. הכי חשוב זה לבוא מוכנים ביום ראשון”.
4 צפייה בגלריה
גל מקל חוגג
גל מקל חוגג
גל מקל חוגג
(איציק בלניצקי)
עוד הוסיף: "זה לא היה יפה, אבל רצינו את הניצחון יותר מכל דבר אחר ואנחנו שמחים. ברבע הראשון הם הגיעו סופר אגרסיביים ועשינו הרבה טעויות בהתקפה ואפשרנו להם לקלוע הרבה נקודות בזמן קצר. נכנסנו לקצב שלנו, היה לנו קשה לשחק במשחק העומד. זה לא יפה אבל זה ניצחון, צריכים לנוח ויש לנו משחק חשוב בעוד שלושה ימים. בתחילת המשחק עשינו פשוט הרבה טעויות בהתקפה ואפשרנו להם לרוץ. התרגשנו בפתיחה אבל ברגע שנרגענו התאמנו את עצמנו לאגרסיביות שלהם”.
עוד אמר מקל: “ים שחקן, הוא כישרון, יש לנו הרבה חבר'ה צעירים שיהיו העתיד של הנבחרת בשנים הקרובות. זה החיבור שנוצר בין החבר'ה שפה שנים ראשונות לחבר'ה שכבר הרבה שנים כאן. עם הקליעה יש ימים שדברים אחרים לא הולכים ואתה רוצה להביא דברים אחרים. מה שחשוב אצלי זה לזרוק, אני סומך לאורך כל הקריירה על הדברים שאני עושה ברמה הגבוהה ופחות הולך על הקליעה. אני מרגיש איתה טוב וצריך לזרוק יותר. היום התחלתי מהוסס ואיבדתי 2 כדורים, אז צריך להביא את הדברים האחרים. אני שמח שמחצית השנייה היה הרבה יותר טוב”.
מאמן נבחרת פולין, איגור מיליצ’יץ’, שיתף: “כואב לי על השחקנים שלנו, הגיע להם לנצח. נלחמנו קשה, הם עשו הכל והיינו צריכים יותר מזל. ברכות לישראל, אני גאה בשחקנים שלי. אם הם ימשיכו כך, יגיעו דברים טובים בכיוון שלהם. אנחנו חייבים ללמוד דברים, אבל איבדנו קצת איזון עם פציעה של אחד השחקנים שלנו. זה היה קשה יותר עבורנו להישאר במשחק. יש לנו שחקנים צעירים שמאמינים בעצמם. הצגנו הגנה טובה והכרחנו את ישראל לזרוק זריקות קשות, אבל לא היינו מספיק טובים בריבאונד ההתקפה”.