4 צפייה בגלריה
איציק אהרונוביץ'
איציק אהרונוביץ'
איציק אהרונוביץ'
(מערכת ONE)
50 דקות מצוינות של אלופת המדינה, מכבי חיפה, באצטדיון סמי עופר, הביאו כבוד גדול לכדורגל הישראלי. אבל עם כל הכבוד, החל מהדקה ה-50 הקבוצה נעצרה. הסיבה לכך הייתה כמות האנרגיות שהקבוצה הוציאה במחצית הראשונה, שהייתה שווה ל-90 דקות במשחק צמרת בליגת העל.
הלחץ והאגרסיביות של מכבי חיפה, ששיחקה קרוב ולא נתנה לאוניון ברלין לנשום, העלימה את קבוצת הצמרת מהבונדסליגה מהמגרש. אלופת ישראל הייתה בשתי רמות יותר טובה. עם זאת, כאשר אתה יורד למחצית ולא מתחמם כמו שצריך לקראת המחצית השנייה, לפתע פתאום משום מקום, רמת האנרגיות של הקבוצה יורדת פלאים, וקשה להאשים את השחקנים, כי הם נתנו הכול מהכול.
4 צפייה בגלריה
רז מאיר
רז מאיר
רז מאיר
(עמרי שטיין)
אוניון ברלין ניצלה את אובדן האנרגיות בגדול. הגרמנים ניצלו כל שטח פנוי בכר הדשא והניעו את הכדור קדימה עם הרבה שחקנים, כאשר הירוקים היו רחוקים מהאדומים. למעט חוסה רודריגס, שהיה עם אנרגיות גם במחצית השנייה ושמר על הרמה הגבוהה לאורך כל ה-90 דקות והצטיין במשחק, יתר השחקנים לא הצליחו לעמוד בקצב.
צריך להגיד את האמת, ברק בכר הגיע מוכן והכין את הקבוצה באופן מצוין. הוא היה חד והחילופים שלו היו בזמן. לשם הדוגמה, הוא הוציא את מוחמד אבו פאני ודוניו גודסוויי שחזרו מפציעה על אף שהיו טובים מאוד. לצערו, השחקנים המחליפים לא סיפקו את הסחורה והיו חלשים מאוד.
בגדול, למרות ההפסד ברק בכר יכול לסמן וי גדול. הוא הצליח להתמודד מול קבוצה גרמנית טיפוסית, אגריסיבית, חזקה וגבוהה, שחיפשה את המכה הנייחת ובסופו של דבר הצליחה למצוא את הרשת רק אחרי כדור חוץ.
4 צפייה בגלריה
ברק בכר
ברק בכר
ברק בכר
(עמרי שטיין)
הגמישות הטקטית שמכבי חיפה שיחקה, כאשר עברה מרביעייה הגנתית לחמישייה תוך כדי משחק, הייתה מרשימה. שון גולדברג מבצע את הגמישות הזו באופו נהדר, כמו גם רז מאיר. ההגנה של מכבי חיפה תפקדה מצוין, וכך גם גם הקישור – מוחמד אבו פאני, חוסה רודריגס וצ’ירון שרי הציגו יכולת לפנתאון, אבל ברגע שהאנרגיות נגמרו, מכבי חיפה חזרה להיות קבוצת ליגה ישראלית לכל דבר.
כשאתה משחק מול קבוצה גרמנית עם סגל ארוך, העומק בסופו של דבר מכריע. מכבי חיפה ירדה מנוצחת, אך הביאה הרבה כבוד לכדורגל הישראלי. הירוקים אמנם איבדו סיכוי להעפיל לשלב הבא בקונפרנס ליג, אבל אם נשפוט בצורה אמיתית, הם הסתכלו בלבן של העיניים של כל הקבוצות וברוב המשחקים היו שווים ואף עלו על הקבוצות האירופיות המשובחות, בבית שמכבי חיפה הוגרלה אליו בעקבות הדירוג הנמוך.
4 צפייה בגלריה
שחקני מכבי חיפה
שחקני מכבי חיפה
שחקני מכבי חיפה
(עמרי שטיין)
מכבי חיפה חוזרת לליגה ויש לה שבועיים קשים מאוד, וזה מתחיל מול הפועל תל אביב ביום ראשון. הירוקים שיחקו בקצב גבוה מאוד במשחקים האחרונים מול אוניון ברלין, סלביה פראג ועירוני קריית שמונה. אם הקבוצה של בכר תשמור על קצב זה גם בליגה, קשה לי להאמין שיש קבוצה שתצליח לעמוד מולה. חובת ההוכחה תהיה על השחקנים.