1 צפייה בגלריה
מכבי אשדוד ומכבי חיפה
מכבי אשדוד ומכבי חיפה
מכבי אשדוד ומכבי חיפה
(איגוד הכדורעף)
המשחק הערב (חמישי) בליגת העל לנשים בין מכבי אשדוד למכבי חיפה במסגרת המחזור השישי היה אחד המשחקים המרתקים העונה בליגת העל כשהחיפאיות ביצעו קאמבק ענק ואחרי שפיגרו 2:0 במערכות, הן חזרו לניצחון 2:3.

מכבי אשדוד- מכבי חיפה 3:2 (15:12, 25:21, 25:20 ,19:25, 15:25)

את המערכה הראשונה אשדוד פתחה טוב יותר והובילה 5:9, והיא אף הגדילה את היתרון ל-11:16. האשדודיות המשיכו לרוץ עד סוף המערכה כשנאסטיה גרצניה כיכבה עם שני אייסים שהעניקו לקבוצתה ואת המערכה הראשונה. המערכה השנייה הייתה צמודה יותר וחיפה אף הובילה 11:13, אך אשדוד חזרה לעניינים והפכה בדרך ל-14:17. שני אייסים רצופים של מורן צור העלו את הדרומיות ל-16:21, ומשם הירוקות לא הצליחו לחזור בדרך לפיגור 2:0 במערכות.
מכבי חיפה פתחה טוב את המערכה השלישית ועלתה ליתרון 3:6. בריאנה הופמן הצטיינה ועזרה להגדיל את הפער לחמש נקודות 8:13. אשדוד כבר צימקה את ההפרש ל-2 נקודות וקבעה 18:16, אך הפעם החיפאיות השיגו את הנקודות הקריטיות וניצחו את המערכה. המומנטום של הירוקות נמשך במערכה הרביעית ובמהלכה הן הוליכו 13:19. פער אותו הקבוצה הדרומית לא הצליחה ללצמק עד סוף המערכה הרביעית, והקבוצות הגיעו למערכה חמישית ומכריעה.
המערכה החמישית נפתחה, כיאה למשחק דרמטי, באופן צמוד, אך החיפאיות היו יותר דומיננטיות ותפסו את ההובלה. ליאור לוק הזעיק פסק זמן, אבל הריצה החיפאית לא נעצרת ובמשחק התקפה מרשים הירוקות הצליחו לברוח והשיגו ניצחון אחרי קאמבק אדיר.
מאמן מכבי חיפה דראגן נסיץ: "מזל טוב לאשדוד על המשחק, זו קבוצה טובה, ידענו שיהיה משחק קשה. לא רק בגלל ששיחקנו לפני מספר ימים, אלא בגלל שאשדוד קבוצה טובה, שהמאמן שלהן שם אותן היטב על המגרש, אני שמח שהבנות נלחמו עד הסוף ומאושר על הניצחון". מאמן מכבי אשדוד ליאור לוק: "כל הכבוד למכבי חיפה שידעו לחזור מפיגור של 2:0 ולנצח במשחק, אני מאוד גאה בשחקניות שלנו שנתנו את הכל על המגרש. זה מסוג ההפסדים שאתה מפסיד אבל מסיים גאה ומרוצה, מבחינתי המצטיינת הייתה אנה דובגופליוק, ובאמת יש לנו עוד הרבה ודרך ארוכה. אני מקווה שיבוא היום שנוכל להתחרות ברמות הגבוהות בליגה". הצטיינו במכבי חיפה: קאפרי עם 25 נקודות ופלייפק עם 17 נקודות. הצטיינו במכבי אשדוד: גרצ'ניה עם 24 נקודות וגטסלובה עם 18 נקודות.