2 צפייה בגלריה
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
אוהדי מכבי תל אביב בצל האבוקות
(רדאד ג'בארה)
רבע שעה לסיום המשחק מול נוף הגליל, אוהדי מכבי תל אביב כבר איבדו את סבלנותם. אם דקות קודם לכן, חלק מהקהל הצהוב ביציעי בלומפילד עוד שר “עד השנייה האחרונה”, דקות הסיום מול העולה החדשה היו רעות מאוד, בלשון המעטה, והרבה האוהדים הגיבו בבוז מחריש אוזניים. אם לפני זה השחקנים על כר הדשא היו לחוצים, עכשיו הם כבר היו עם משקולות כבדות ביותר על הרגליים וכידוע לא הצליחו למנוע 1:1 מביך.
מול נוף הגליל זו כבר לא הייתה נפילה מקרית או איזה מיני-רצף רע באצטדיון בלומפילד כי מאז שהקהל הורשה לחזור ליציעים, אוהדי מכבי שליוו את קבוצתם בכל משחק בית יכולים לספור על יד אחת את כמות הניצחונות שהשיגה קבוצתם מאז חודש מרץ הרחוק. כמות מעליבה ביותר ובמיוחד שרק עונה קודם לכן הצהובים חגגו (בביתם מול הטלוויזיה וברחובות תל אביב) עוד אליפות קלילה במיוחד ושנייה ברציפות.
יצחקי: לא הגיע לנו לנצח היום
אז אם הזכרנו את החגיגה מול הטלוויזיה בזמן מגפת הקורונה, מסתבר שהקהל הצהוב עשה זאת לא מעט, והרבה יותר מאשר בתקופה מאז חזר ליציעי בלומפילד. קיים הבדל משמעותי מאוד בתוצאות של קבוצתם עם אלפים ביציעים לעומת אצטדיון ריק, שעל פי הנתונים השקט דווקא עשה למחזיקת הגביע הנוכחית טוב מאוד ולא להפך עם בלומפילד גועש ורועש, שמעניק את יתרון הביתיות כמו בשנים עברו, גם כשהיכולת לא בשיאה.
אם ננתח לעומק את התקופות של לפני ואחרי שובו של הקהל ליציעים – עד ה-1:1 בדרבי, בו אוהדי מכבי תל אביב חזרו לראשונה למשחק בית אחרי כשנה מול הטלוויזיה, קבוצתם השיגה במפגשי הליגה בבלומפילד הריק (בית בלבד) את המאזן הבא – שמונה ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו והפסד אחד, מכובד. יתרה מכך, הקבוצה החזיקה ביחס שערים חיובי של 11:24 ואחוז הצלחה בהחלט מרשים העומד על 75%.
2 צפייה בגלריה
אוהדי מכבי ת"א
אוהדי מכבי ת"א
אוהדי מכבי ת"א
(רדאד ג'בארה)
האם הלחץ של הקהל משפיע ומחלחל אל כר הדשא? מאז אותו 1:1 מאכזב עבורם, בו גם איבדו את פסגת ליגת העל אחרי קאמבק מפואר, הצהובים תחת פטריק ואן לוון וברק יצחקי השיגו בביתם רק ארבעה ניצחונות, הפסידו גם כן פעם אחת ואכזבו עם לא פחות משבע תוצאות תיקו. בתקופה זו ב-12 משחקיה מכבי ספגה 14 שערים והבקיעה 17, אחוז ההצלחה עומד על 52.7% בלבד.
כמובן שלטיב הסגל, לזהות המאמן, למומנטום וליריבות המשתנות יש השפעה על ההתרסקות בתוצאות של מחזיקת הגביע, אבל על פי הנתונים בתקופה כה ארוכה נראה שגם חזרת הקהל לא הטיבה עמה, נהפוך הוא. על האוהדים ששילמו ממיטב כספם אין כמובן אשמה, אולם ייתכן שיש בקבוצה גם פרמטר מנטלי בבלומפילד הגדוש (להוציא את המשחק האחרון) שמקשה על השחקנים בצהוב להוציא את המקסימום או לפחות לגרד ניצחונות בימים פחות טובים, מה שכבר לא קורה.