3 צפייה בגלריה
גל כהן
גל כהן
גל כהן
(האתר הרשמי של בית"ר י-ם)
בית"ר ירושלים תתמודד מחר (ראשון, 20:45) מול מכבי תל אביב באצטדיון טדי, במשחק חשוב מאוד לקראת סוף הסיבוב הראשון. לאחר שבוע מטלטל, בו החליט המאמן ארווין קומאן לסיים את תפקידו, הודיע היו"ר אלי אוחנה כי גל כהן יהיה זה שיוביל את הקבוצה מהבירה במשחק הנוכחי, ביחד עם יוסי מזרחי שיעזור לו על הקווים.
כהן, שנמצא במועדון מתחילת השנה, וסיים בהצטיינות את קורס הפרו של השנה, התייחס לכל העניינים המקצועיים שקורים במועדון: “זאת הייתה חוויה וזכות גדולה לעבוד עם ארווין קומאן. מדובר באישיות, בן אדם, ג'נטלמן לפני הכול, מאציל סמכויות, אדם שנותן לצוות לעבוד, מכבד את השחקנים, מזהה ורואה הכול”.
יצחקי: לא הגיע לנו לנצח היום
“למרות שהוא לא הכיר את המנטליות הישראלית, הוא ידע להתאים את עצמו לתקופה מאוד מאתגרת במועדון. אני אקח ממנו את הדרך בה ניהל את חדר הלבשה, היחס לשחקנים שלא שיחקו, האצלת סמכויות, והכבוד האדיר. הוא איש כדורגל ברמה גבוהה, מבחינת הבנה ומקומות שהוא היה וגם שיחק. אדם שהתאים למציאות המאתגרת שלנו, למרות שלפעמים זה יצר אצלו גם תסכול. אבל הוא אהב את הכדורגל הישראלי, ואת בית"ר ירושלים בפרט, העריך וכיבד את השחקנים”, הוסיף.
על הדרך בה התנהל עם הקבוצה אמר: "יחסית למה שעבר על המועדון, זאת הייתה תקופה שקטה בחדר ההלבשה, הוא קיבל לגיטימציה מכולם במועדון, הוא גם אמר כלפי חוץ דברים כנים, דברים שלנו כמאמנים ישראלים קשה לומר, אבל הוא אמר את זה כי הוא רצה לתקן ולשנות את הכדורגל הישראלי. בגלל הבעיה הבריאותית שלו הוא עצר. אני התחברתי אליו ברמה האישית, ואני מאחל לו בריאות גדולה”.
3 צפייה בגלריה
ארווין קומאן נפרד מבית"ר
ארווין קומאן נפרד מבית"ר
ארווין קומאן נפרד מבית"ר
(חגי מיכאלי)
לאחר מכן, התייחס כהן למצב המקצועי ואיך הקבוצה יוצאת מהמשבר הנוכחי: "השחקנים היו מרוסקים אחרי סכנין, ראיתי אותם גם בבית מלון, גם בחדר ההלבשה במהלך השבוע, הם רצו מאוד לנצח. בליגה שהיא כל כך צמודה, כל ניצחון והפסד מרימים או מרסקים אותך. צריכים להיות חזקים מנטלית, זאת ריצת מרתון, וליגה יחסית שוויונית. אנחנו צריכים להתחזק מתוך חדר ההלבשה, יש לנו שחקנים טובים, עם ניסיון, שעברו לא מעט דברים, יש לנו שחקנים שיודעים מה זה בית"ר ירושלים, וצריכים לעזור ולהסביר למי שפחות מכיר את הלחץ והעוצמות”.
"כל השיחות שלי והמחשבה שלי היא לשדר אופטימיות, לשדר מנהיגות שרוצה להצליח. לבוא בגישה של קבוצה שלא רוצה להעביר עונה בליגת העל, אלא לעשות עונה טובה כמה שניתן. נביא את הכוחות מתוך המערכת, עם אלי, עם יוסי, עם מי שיוחלט, ההנהלה איתנו, כל המועדון איתנו. כל מי שבית"ר חשובה, כל מי שעובד בבית"ר, מנתק אותנו מכל הבלאגן. אנחנו משדרים אנרגיה חיובית. מדהים לראות כמה המועדון הזה יקר לאנשים ברמה האישית", הוסיף.
3 צפייה בגלריה
שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים. תמונה שכיחה העונה
שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים. תמונה שכיחה העונה
שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים. תמונה שכיחה העונה
(רדאד ג'בארה)
עוד אמר כהן: "אנחנו נרים את השחקנים, ומתוך החדר הלבשה נפרח. נהיה רעבים, חזקים בראש. כשנהיה חזקים בראש, ונאמין בעצמנו, וביכולת לשים את הדברים בצד, ניתן 90 דקות כמו שצריך, ועם סגל מלא אחרי הרבה זמן. צריך לשכוח את כל מה שהיה בסכנין, להביא אנרגיות ואמונה עצמית, ונוכל לנצח ולהתקדם למשחק הבא. כל משחק כאן הוא הכי חשוב שיש".
על המשמעות של הקהל: "וואו, כמה שזה חשוב. בית"ר ירושלים בלי הקהל שלה לא שווה יותר משום מועדון בישראל, הייחודיות של בית"ר זה הקהל. שחקנים גדולים תמיד רצו להגיע לכאן בגלל הקהל. זה מקום עוצמתי, כשהקהל דוחף ושר, זה צמרמורות בגוף. זה אחד הקהלים הטובים בעולם שהוא מתעסק בעידוד, בלהרים את השחקנים, ובתפאורה, זה צו שמונה בשבילנו”.
"אני קורא להם להגיע. כמו נגד הפועל חיפה, ראיתם איך השחקנים נותנים אקסטרות, אנחנו מאוד רוצים להחזיר לקהל. אני קורא לקהל להגיע, לתמוך במועדון ובשחקנים. זה מאתגר ולא פשוט. אני חושב שזה יותר מהשחקן ה-12. אני מקווה שגם נחגוג בסוף המשחק, ונקבל קצת רגעים של נחת ואושר", סיכם.