1 צפייה בגלריה
ניצחון מרשים. גרג פופוביץ'
ניצחון מרשים. גרג פופוביץ'
ניצחון מרשים. גרג פופוביץ'
(רויטרס)
גולדן סטייט כבר מצאה את עצמה בפיגור של 22 הפרש מול סן אנטוניו, אבל שועל קרבות ותיק כמו גרג פופוביץ' ידע שזה רחוק מלהיות גמור - בטח כשמדובר בקבוצה שעצרה את רצף הניצחונות של פיניקס על 18 רק ערב לפני כן. אז הווריירס באמת חזרו כששלשה של סטף קרי העלתה אותם ל-103:104 בשיאה של ריצת 4:12, 2:39 דקות לסיום, אבל הספרס שמרו על קור רוח, רצו בעצמם (1:8) וניצחו 107:112.
"הם הראו שיש להם אופי של אלופים כשחזרו ככה ושיחקו חזק", אמר פופוביץ' על גולדן סטייט, "אפשר לראות איזו קבוצה מיוחדת זו ולמה יש לה שחקנים אלופים. זה לא רק הכישרון, זה כל המסביב. אנחנו מתלהבים מהניצחון הזה בגלל מי שהם והעובדה שאחרי הכל ניצחנו אותם".
דריק ווייט שקלע 25 נקודות לספרס ועזר לקטוע את רצף 11 הניצחונות הביתיים של הווריירס, הוסיף: "ידענו שהם הולכים לרוץ, בכל זאת אלה הווריירס והם עשו את זה במשך שנים, אבל לא נלחצנו. הם עלו ליתרון, אבל הגבנו ומצאנו דרך לנצח. זה לא מתכון להצלחה - אנחנו רוצים לשמור על היתרונות שלנו, אבל פשוט היינו תחרותיים ודברים טובים קרו".
בצד המפסיד, סטיב קר ידע לפרגן: "הספרס היו נהדרים. הם עשו מה שעשו כבר מההתחלה, שיחקו טוב מאוד, באו עם המון אנרגיה, רצו. פשוט היה לנו קשה להיכנס לעניינים ולפתח מומנטום בהתחלה, אבל העובדה שהשחקנים האלה נתנו לעצמם צ'אנס במחצית השנייה עם התחרותיות שלהם - זו האינדיקציה לאיזו קבוצה ואיזה שחקנים יש לנו".

“מה שדרוזאן עשה היה מדהים”

גם שיקאגו עשתה קאמבק בדרך לניצחון מרשים כשחזרה מפיגור דו ספרתי במחצית השנייה ל-107:111 על ברוקלין - הניצחון השני שלה על הנטס תוך חודש. הבולס עשו את זה בעזרת 31 נקודות של זאק לוין ו-29 של דמאר דרוזאן, 13 מהן ברבע האחרון.
"אם אתה רוצה להיות הטוב ביותר, אתה צריך לנצח את הטוב ביותר", אמר דרוזאן, "אנחנו פשוט רוצים להמשיך ולומדים לא להתבאס יותר מדי אם אנחנו מחטיאים, יש הרבה זמן במשחק כדאי לכפר על זה. אנחנו פשוט מנסים להישאר במשחק, זה מה שאנחנו עושים". המאמן בילי דונובן הוסיף: "מה שדמאר עשה ברבעים השלישי והרביעי היה מדהים".