2 צפייה בגלריה
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
(צילום: נועם רווחה)
לא שקט בליגת העל לנשים בכדורגל. שחקניות מבנות עמק חפר טוענות שמאמן הפועל מרמורק ועוזר מאמן נבחרת הנשים של ישראל, עדי לוי, נהג כלפיהן באלימות במהלך המשחק בין הקבוצות ביום חמישי האחרון, בו ניצחה עמק חפר 0:1 משער של ג'קלין אוסאו.
שחקנית עמק חפר, אופק קפואה, סיפרה ל-ONE את גרסתה: "הובלנו במשחק 0:1 והכדור עף החוצה. לא מיהרתי להביא אותו, ביקשתי שיביאו לי אותו. עדי לוי, איתו לא היה לי שום שיח לפני כן, הסתכל עליי ואמר לי ‘לכי תביאי’. עניתי ‘למה שאלך להביא’ והוא השיב לי ‘יש לכן חינוך על **** שלי’. הייתי בשוק, ככה גבר מבוגר מדבר, כולה ביקשתי לקבל את הכדור. פניתי לשופט, הוא הוציא לו אדום על כך".
קפואה ממשיכה ומספרת שבכך לא תמו האירועים בהם היה מעורב מאמן מרמורק: "אבא שלי ישב בקהל, אני מודה שהוא מהאוהדים המשוגעים שמעצבן בעידוד שלו. אבא שלי ישב ביציע והתווכח עם אשתו של עדי שהייתה במשחק. עדי אמר לאבא שלי ‘בא לי לקחת אלונקה ולדפוק בראש שלו’. כאשר ראיתי את הוויכוח בין אבא שלי לעדי בסיום המשחק, רצתי לשם באופן טבעי כדי לעצור את זה, פתאום עדי תפס אותי ממש חזק בשתי ידיים בכתפיים, הפעיל עליי לחץ. קצת נבהלתי, ואמרתי לו ‘מי אתה חושב שאתה שתתפוס אותי חזק’, כולם באו למקום ואז הוא עזב אותי. אני עדיין בשוק, לא מאמינה שזה קרה”.
2 צפייה בגלריה
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
בנות עמק חפר נגד הפועל מרמורק
(צילום: נועם רווחה)
עוד סיפרה שחקנית עמק חפר: “בכיתי מהלחץ, ילדה בת 20 באה להגן על אבא שלה. השופט, שלא הבין מה קרה, הוציא לי בהתחלה אדום כי חשב שעשיתי משהו, אחרי שהסבירו לו מה קרה הוא ביטל. לא יכול להיות שעוזר מאמן נבחרת, מאמן ראשי בקבוצה, יתנהג ככה, לא משנה מי אתה. אני מתכוונת ללכת למשטרה להגיש נגדו תלונה".
מי שתמוכת בגרסתה של קפואה היא עמנואל אברהמי, שחקנית ויאריאל, ששיחקה בעמק חפר עד העונה לפני שעברה לספרד, ומי שאביה מנהל את הקבוצה. אברהמי, שנמצאת בחופשת מולדת והייתה במשחק, מספרת ל-ONE: “עדי לוי מאמן מרמורק הגיע למשחק עם מעיל ועליו סמל נבחרת ישראל. במחצית השנייה יצא הכדור ואופק לא מיהרה להוציא וביקשה שיביאו את הכדור, הוא התחיל לקלל , ‘*** של כדור, למה שאביא אותו’, והוא קיבל על כך אדום. הוא הורחק וישב ביציע”.
“אבא של אופק לא מפסיק לעודד, הוא אוהב לצעוק, ועדי צעק ‘הבן **** לא מפסיק לאכול את הראש’, לאחר מכן עדי נעל עליו מבט ואף צעק ‘אני אשבור עליו את האלונקה על הראש’”, המשיכה אברהמי. “בסיום המשחק, שחר, אבא של אופק, צעק ‘כל הכבוד לעמק חפר’, עדי הסתובב ואמר לו ‘בוא אם יש לך בעיה’. אופק ראתה מה קורה ובאה בריצה כדי לעצור אפשרות שיהיה עימות ביניהם, עדי תפס לה את היד חזק באגרסיביות וזרק אותה הצידה. צעקנו עליו".
עדי לוי אמר בתגובה להאשמות נגדו: "היה 0:1 לעמק חפר, הן בזבזו קצת זמן, כאשר הכדור יצא, אמרתי לה (אופק קפואה, ג.ל.), ‘למה את לא הולכת להביא את הכדור’, והיא אמרה לי ‘למה שאני אביא את הכדור’. נכון, הסתכלתי ואמרתי ‘יש לכם חינוך כמו של הזה שלי’. לא אמרתי **** שלי. אני קצין ביטחון בעיריית ת"א במשך שנים רבות. אני לא מדבר ככה, היא יכולה להגיד מה שהיא רוצה. בסוף המשחק אשתי אמרה לי על אותו אוהד, שלא היה לי מושג מיהו ואחר כך אמרו לי שהוא אבא של אחת השחקניות. לא מכיר אותה, לא את האבא. הייתה לי שיחה פרטית עם אשתי, לא קשורה לאבא. אחרי שכל המשחק הוא התעמת עם אשתי והבנות שלי, בסיום ניגשתי למגרש עצמו והוא המשיך עם ההסטות ואמר ‘המאמן שלהן’. אני ניגשתי אליו וצעקתי אליו ‘אם יש לך מה להגיד למאמן, בוא תגיד לי’. רצה מישהי מהשחקניות ודחפה אותי, לא אני דחפתי אף אחת".
זה אותה שחקנית שהיה לך עימות איתה לפני כן. "אין לי מושג מי זו. אני באמת לא מכיר אותה ואת מי שדחפה אותי. אני פשוט הורדתי את היד שלה ממני, ואמרתי ‘אל תגעי בי בשום מצב’ ואז עוזר המאמן שלי ואשתי הוציאו אותי. לא תקפתי אף אחת. אני מודע לכך שההתנהגות שלי לא הייתה בסדר ואף בסיום המשחק שלחתי הודעת התנצלות לשחקניות שלי".
זה מה שלוי כתב לשחקניות שלו: "אני רוצה קודם כל להתנצל על התנהגותי במהלך וסיום המשחק. זה לא היה צריך לקרות ואני לא צריך להיגרר למצב כזה. יחד עם זאת, אני לא יכול כשמישהו פוגע בשחקניות או במי מאנשי הצוות בדיבור או במעשים. אני מלא הערכה לכולם ולכולן שמיד קפצו (גם עליי) והזיזו אותי משם ושם ראיתי והרגשתי שיש קבוצה מאחורי. הזמן עכשיו מחייב את כולנו לעשות יותר ולחזור למסלול הנכון. אני כמובן נושא באחריות המקצועית והאחריות גם עליי. תודה לכולם".
יו"ר עמק חפר, אבי אברהמי, אמר בתגובה: "התקרית במהלך ולאחר סיום המשחק מול מרמורק ביום חמישי חמורה ביותר ולא משקפת את ענף כדורגל הנשים. מועדון הכדורגל בנות עמק חפר מגנה בכל תוקף כל סוג של אלימות, אין מקום לאירועים כאלה בשום ענף ספורט. אני בטוח שעדי לוי, מאמנה של מרמורק, מצטער על השתלשלות העניינים ומקווה שיגדיל לעשות ויתנצל בפני השחקניות על המקרה".
יחד למען הקהילה - חמניות