5 צפייה בגלריה
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
עשו את שלהם. ביטון ועבדה חוגגים
(סלטיק)
הקריירה האירופית של ליאל עבדה רק בתחילתה, אבל אולי המשחק הזה ישנה אותה: החלוץ כבש היום (ראשון) אחר הצהריים צמד, ניר ביטון הוסיף שער משלו וסלטיק ניצחה 1:3 את סט. ג'ונסטון כדי להתקרב למרחק שש נקודות ממוליכת הליגה, ריינג'רס, כל זאת במסגרת המחזור ה-20 בליגה הסקוטית.
אז מה היה כל כך שונה במשחק הזה? אחרי שתופקד לאורך רוב העונה כקיצוני, עבדה שיחק במרכז ההתקפה, הרבה לעשות תנועות לעומק וקיבל לא מעט מסירות מחבריו, ששתיים מהן הובילו בסופו של דבר לשני שעריו. אלה שהעלו את מאזן השערים של החלוץ בן ה-20 לעשרה מתחילת העונה, בנוסף לשמונה בישולים. וזו עונת הבכורה שלו באירופה, כן?
סלטיק שהגיעה למשחק עם סגל חסר, הייתה נחושה לחזור לנצח אחרי ה-0:0 מול סט. מירן במחזור שעבר והיא הייתה מסוכנת במיוחד במחצית הראשונה, ובעיקר דרך כדורי עומק לעבר עבדה. הוא כבש בדקה התשיעית מקרוב, השלים צמד בסיום התקפה שהחלה אצל ביטון (22) והגיע למספר הזדמנויות נוספות, אך השוער היריב, אליוט פאריש, מנע ממנו את השלושער בסופו של דבר.
במחצית השנייה סלטיק הורידה מעט את הרגל מהדוושה וכריס קיין צימק עבור סט. ג'ונסטון, אבל לירוקים לבנים היה את ביטון. במשחק שבו ענד את סרט הקפטן, הקשר בלט במרכז המגרש וגם בא על שכרו לבסוף עם שער הבכורה שלו העונה בסלטיק, שחתם את התוצאה הסופית, זו שהנחילה לסט. ג'ונסטון הפסד שמיני רצוף בכל המסגרות.
5 צפייה בגלריה
ליאל עבדה חוגג
ליאל עבדה חוגג
ליאל עבדה חוגג
(האתר הרשמי של סלטיק)

מחצית ראשונה

דקה 9: שער! סלטיק עלתה ליתרון 0:1: האורחים שלטו מהפתיחה והיתרון שלהם במגרש בא לידי ביטוי גם בלוח התוצאות כשיוסיפ יוראנוביץ’ חטף את הכדור באגף הימני, העביר למרכז, עבדה ניסה לכבוש, נבלם אצל פאריש, אבל שלח את הריבאונד לרשת.
5 צפייה בגלריה
עבדה מעלה את סלטיק ליתרון
עבדה מעלה את סלטיק ליתרון
עבדה מעלה את סלטיק ליתרון
(סלטיק)
דקה 22: שער! סלטיק עלתה ליתרון 0:2: עבדה כבר עם צמד. ניר ביטון מסר ימינה לרוגיץ’, שראה את החלוץ עושה תנועה לתוך הרחבה, מסר לו ועבדה לא התבלבל והמשיך לרשת. זהו שערו העשירי העונה.
5 צפייה בגלריה
השער השני של עבדה
השער השני של עבדה
השער השני של עבדה
(סלטיק)
דקה 31: כמעט שלושער לעבדה. ביטון שלח כדור עומק נהדר לחלוץ, שניסה להכניע את פאריש וקיבל רק קרן. אחרי ההרמה לרחבה, ביטון נגח מעל לשער.
דקה 39: עוד הזדמנות לעבדה, הפעם ביטון הגביה את הכדור לעברו והחלוץ נגח מצד ימין של הרחבה לידיו של פאריש.

מחצית שנייה

דקה 47: שוב עבדה היה קרוב לשלושער וגם הפעם פאריש היה במקום. החלוץ קיבל את הכדור מרוגיץ’, בעט מתוך הרחבה והשוער עצר.
דקה 69: שער! סט. ג’ונסטון צימקה ל-2:1: סלטיק הורידה את הרגל מהדוושה ונענשה על כך כשוויק סולומון אוטאבור קיבל את הכדור בצד ימין, העביר למרכז וכריס קיין המחליף כבש בנגיחה נהדרת לחיבורים.
דקה 82: שער! סלטיק עלתה ליתרון 1:3: גם ניר ביטון הצטרף לחגיגה בירוק לבן. הקשר קיבל את הכדור מרוגיץ’ על סף הרחבה ובעט מדויק לפינה ולרשת.
5 צפייה בגלריה
עבדה חוגג, היום
עבדה חוגג, היום
עבדה חוגג, היום
(סלטיק)
דקה 86: עבדה כמעט בישל כשהכניס כדור נהדר לדוסון, אבל בות’ הרחיק את הבעיטה שלו ממש מקו השער והתוצאה לא השתנתה עד לסיום.

הרכבים

סלטיק: ואסיליס ברקאס; סטיבן וולש, קארל סטארפלט, קמרון קרטר ויקרס, ליאם סקיילס; ג'יימס מקארת'י, ניר ביטון, טום רוגיץ'; יוסיפ יוראנוביץ', קיוגו פורוהאשי (ג’ואי דוסון, 15) וליאל עבדה.
סט. ג'ונסטון: אליוט פאריש; לארס דנדונקר, ליאם גורדון, ג'יימי מקארט; ג'יימס בראון, קרייג ברייסון (כריס קיין, 46), ג'ייקוב לוק באטרפילד, קאלום בות'; עלי קרופורד (ליאם קרייג, 46), סטיבי מיי (גלן מידלטון, 63) ו-ויו סולומון אוטאבור.