2 צפייה בגלריה
משה חוגג בבית וגן
משה חוגג בבית וגן
משה חוגג בבית וגן
(אורן בן חקון)
בחדשות 13 מפרסמים הערב (שני) על חוזה סודי של משה חוגג הקשור לבית”ר ירושלים ועלול לגרום לסערה גדולה במועדון, ולא רק. על פי החשד, בעלי המועדון הירושלמי תיכנן להרוויח מיליונים על חשבונה של הקבוצה וסיכם על מכירת מתחם האימונים בבית וגן, למרות שאינו שייך לו, ולקבל סכום רב עבור העסקה.
על פי הנחשף, חוגג סיכם על מכירת מתחם האימונים בית וגן לחברת ‘הדס קפיטל’, כאשר תמורת המכירה אמור הבעלים לקבל סכום של ארבעה מיליון ש”ח ועוד שלוש דירות ארבעה חדרים. על פי התחקיר בחדשות 13, המתחם בבית וגן, שכלל לא שייך לבית”ר ולא לחוגג אלא נמצא בבעלות קבוצת עסקים בראשותו של יו”ר העבר מאיר פניג’ל. האחרון החליט על פי התחקיר למכור את המתחם לאותה חברה בראשותם של הלל זוריבין ואשר סבאג.
2 צפייה בגלריה
משה חוגג
משה חוגג
משה חוגג
(אורן בן חקון)
על מנת לקדם כמה שיותר מהר את פינויה של בית”ר ומימוש הנכס, כך עולה מהתחקיר, חוגג יקבל כאמור את הסכום הגבוה והדירות כאשר עלות העסקה בסך הכול מוערכת בסכום של 13 מיליון ש”ח. בנוסף, התחייב חוגג לפעול מול העירייה למציאת שטח חלופי עבור בית”ר. לפי החוזה, לא ניתן למכור את המתחם בבית וגן לא אישורה של הקבוצה ומציאת מגרש חלופי עבורה.
במהלך התחקיר של חדשות 13, נשמע זוריבין אומר: “אין עסקה עדיין, היא תלויה בעסקה אחרת, אני מבטיח שאתן הסברים שתשמעו אותם ותגידו ‘וואלה הבנו’, אבל זה לא רלוונטי כרגע. ביום רביעי תדעו את כל מה שקורה. תנו לי להביא לכך שההסכם יהיה רלוונטי ואז נדבר ואסביר את הכל”.
מטעמו של משה חוגג נמסר בתגובה: “משה חוגג הוא איש עסקים פרטי, שפנה כדי לרכוש את השטחים של בית וגן ובעל הקרקע כאיש עסקים פרטי. בשלב מסוים, מאיר הגיע איתו להסכמה עקרונית ואז הגיעה חברת ‘הדס קפיטל’. הם אמרו לחוגג שהם רוצים לרכוש את הקרקע וחוגג אמר שיש לו זכויות ראשונים על השטח. בעסקה הציעו לו את מה שפורסם בכתבה. חוגג עדכן את בית"ר ירושלים והתייעץ עם כל האנשים על הנושא. בית"ר אף פרסמה על כך שהם ידעו על הנושא ואפילו חתומים על ההסכם הזה. התחקיר הוא שקרי מיסודו. ברגע שבן אדם פרטי ניסה לעשות משהו בזכות עצמו ולא עצם היותו בעלים של בית"ר ירושלים, הוא לא קשור לבית"ר ירושלים ומתנהל כאדם פרטי”.
“בית"ר הרוויחה 23 מיליון שקלים בעקבות ביטול תביעה של מאיר נגד המועדון בתקופת אלי טביב בסך 15 מיליון שקלים ועוד 8 מיליון שקלים שישולמו לבית"ר על השימוש במתקנים. ברוך קרא רודף כבר שנה מול משה חוגג ממניעים שלו. הפעם יש הוכחה שבית"ר ירושלים חתמו על העסקה. אחרי שראינו שברוך קרא הוציא אחרי הצהריים הוציא את הפרומו, בית"ר הוציאה את הודעה, לכן אנחנו לא מבינים את הטענות נגד חוגג”.
תגובת בית”ר: “המועדון מכחיש בתוקף את הפרסום השקרי על קיומה של עסקה סודית כביכול של בעלי הקבוצה. המו״מ, טיוטת החוזים וכל ההתנהלות הייתה ידועה לנאמן יצחק יונגר ולמנכ"ל הקבוצה, מוני ברוש אשר גם חתם על העסקה. כמו כן, התקיימה התייעצות משפטית בנושא הזכויות על הקרקע עם עורך הדין רונן מוזסון, יועצה המשפטי של בית"ר ירושלים”.
אוהדי בית"ר ירושלים זועמים מחוץ לטדי