2 צפייה בגלריה
רון אונגר
רון אונגר
רון אונגר
(ניסן עייש)
אחרי ה-0:3 הנהדר על בני סכנין בשמינית גמר גביע המדינה ששחרר לא מעט לחץ, הפועל חדרה תחזור הערב (ראשון, 19:00) למשימותיה בליגת העל כשתארח את מ.ס אשדוד ותקווה לחזור ולנצח אחרי חמישה מחזורים. יהיה זה משחק ביתי שלישי ברציפות של החדרתים, בעקבות החלפת הביתיות עם הקבוצה של רן בן שמעון בסיבוב הקודם בשל שזרוע בי"א.
קורצקי החליט להוריד את מנשה זלקה עמדה והוא יהיה אחד משלושת הבלמים. סטיבן אלפרד עבר מבחן כשירות ויפתח, בעוד שובל גוזלן שנמצא בשלבי התאוששות מהפציעה בקרסול נכלל בסגל, אך ישולב רק במידת הצורך שכן הוא לא כשיר במאת האחוזים. איבליו מרקוב בסגל אך עדיין לא צפוי להמשיך וזאת כדי לעבות את רשימת השחקנים החסרה של חדרה.
הרכב חדרה: רובי לבקוביץ’, רון אונגר, ג’ונתן סיסה, עידו לוי, מנשה זלקה, דולב אזרואל, תמיר גלזר, מוחמד אוסמן, מקסים פלקושצ’נקו, גוסטבו מרמנטיני וסטיבן אלפרד.
הרכב אשדוד: יואב גראפי, זוהר זסנו, ננאד סבטקוביץ’, נאור סבג, גיל כהן, עטאא ג’אבר, שלו הרוש, יעקב בריהון, מוחמד כנעאן, קני סייף וגל קעטבי.
בחדרה שבעי רצון מהיכולת מול סכנין והעלייה לשלב הבא מול מכבי חיפה, שהבטיח גם הכנסה כלכלית משמעותית, אך מבינים שהדבר החשוב ביותר הוא להביא את התוצאות גם לליגה. "השחקנים חגגו ורקדו שזה משהו שהיה חסר לנו בתקופה האחרונה, אבל חייבים לייצר המשכיות כי אחרת אנחנו נחזור לאותה נקודה. נהיה חייבים לחבר מומנטום כדי לברוח מהאזורים המסוכנים. אשדוד חזקה מאוד וזה יהיה אתגר לא פשוט", אמרו בחדרה.
"מבחינתנו זה משחק שלישי בתוך שבוע, היינו מוכנים והתכוננו לזה", אמר קורצקי לקראת המשחק. "באנו אחרי משחק טוב מול סכנין, משחק שראינו בו דברים טובים, עברנו שלב והפנים לאשדוד שזה משחק מאוד חשוב לנו אבל גם מאוד קשה. אנחנו יודעים שאשדוד במומנטום חיובי, היא קבוצה מאוד התקפית ומשוחררת במשחק שלה. מצפה לנו עבודה קשה".
2 צפייה בגלריה
מנחם קורצקי
מנחם קורצקי
מנחם קורצקי
(ראובן שוורץ)
המאמן התייחס לביטחון של השחקנים בעקבות התוצאה מול סכנין: "אני בטוח שזה יכול להשפיע לטובה, אמרתי כבר אחרי המשחק שברגע שהקבוצה תבוא משוחררת ובלי לחץ של הליגה, היא תעשה משחקים טובים והצגות טובות. המטרה היא לבוא כמה שיותר משוחררים למשחקי הליגה ואני בטוח שנראה את הדברים האלה".
על העובדה שאשדוד לא שיחקה בגביע ולה היו יותר ימי הכנה מאשר לקבוצתו, אמר קורצקי: "יכול להיות שזה ישפיע, אבל בטח שלא יהווה תירוץ. אנחנו עסוקים בלאושש את השחקנים ונביא אותם הכי מוכים שאפשר". על שערי הבכורה של מקסים פלקושצ'נקו וסטיבן אלפרד: "זה לא רק הם, יש עוד כמה שחקנים שהיו שותפים למשחק בסכנין, אבל בהחלט הם חשובים לנו וחשוב שיהיה להם את השקט כדי לייצר מספרים. שער ראשון של שניהם, יודעים שהם יתנו לו עוד בעתיד".