1 צפייה בגלריה
מוחמד סלאח
מוחמד סלאח
מוחמד סלאח
(רויטרס)
המחזור השני בשלב הבתים של אליפות אפריקה נמשך הערב (שבת) כאשר ניגריה שוב הרשימה, הפעם עם 1:3 נפלא על סודאן. הסופר איגלס עושים קולות של נבחרת שיכולה ללכת עד הסוף ואחרי הניצחון על מצרים במחזור הפתיחה, הם עם שש נקודות בטורניר ומובילים את בית 4 כל הדרך לשלב שמינית הגמר. בנוסף, מצרים רשמה 0:1 קשה על גינאה-ביסאו והשיגה ניצחון בכורה בטורניר בזכות שער ראשון של מוחמד סלאח.

גינאה-ביסאו – מצרים 1:0

אחרי שספגו הפסד כואב במיוחד בדמות 1:0 לניגריה, המצרים ידעו שכל תוצאה פרט לניצחון לא מתקבלת על הדעת ואומנם התקשו, אך בסופו של דבר השיגו את ניצחון הבכורה שלהם בטורניר בזכות שער בודד של מוחמד סלאח בדקה ה-70. בדקה ה-82 גינאה עשתה המון דפיקות לב למצרים אחרי שכבר השוותה, אך שער של באלדה נפסל בטענת עבירה. בעקבות הניצחון, מצרים במקום השני בבית 4 עם שלוש נקודות, שתי נקודות מעל סודאן וגינאה-ביסאו כשבמחזור האחרון תפגוש את סודאן. גינאה-ביסאו לעומת זאת תפגוש את ניגריה למשחק קשה. המשחקים המכריעים ייערכו ביום רביעי.

ניגריה – סודאן 1:3

שלוש דקות לאחר שריקת הפתיחה סמואל צ’וקוואזה, שחקנה של ויאריאל, העניק יתרון מהיר לניגריה ועל סף הירידה להפסקה טאיוו אווני, חלוצה של אוניון ברלין, הכפיל. ניגריה שיחקה כדורגל מצוין ועם פתיחת המחצית השנייה מוזס סימון קבע 0:3. בדקה ה-70 סודאן התכבדה בשער בכורה בטורניר כאשר וואלילדין חידיר דייק מהנקודה הלבנה וקבע את תוצאת הסיום – 1:3 לניגריה.